Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féltengelyt szeretnék cserélni...

Féltengelyt szeretnék cserélni az autómon ,Opel Meriva A 16 benzin mire számítsak ??

Figyelt kérdés
A baloldali féltengelyt szeretném komplett kicserelni az autómon mert sajna rossz 😊 mire számíthatok ? Kb megvannak a lépések de ha van olyan aki csinált ilyet azt szeretném meghallgatni (szereltem már autót ,vezérlés ,fék, futómű stb) de ez kimaradt 😁 elore is köszönöm !

2021. júl. 11. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha már cseréltél fékbetét, akkor nincs nagyon mit mondani.

Le kell bontani a kerékagyat, hogy ki tudd húzni

Viszont ha még mindig kérdéses számodra, akkor ne szerelj féket sem, a saját és a többi közlekedő érdekében sem.

2021. júl. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1# Köszönöm!👍 Csak arra voltam kíváncsi hogy van e valami trükk vagy ilyesmi hogy gyorsan jobban menjen a dolog
2021. júl. 11. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Szereltél már féket is, futóművet is, de nem tudod hogy kell féltengelyt cserélni? Kicsit sántít a történet...


Nem értem, hogy miért ilyen makacs a magyar. Miért éljük még mindig így az életünket, hogy "meg tudom én ezt csinálni magamtól is, elvégre kőkemény férfi vagyok"? Tényleg ettől érzed magad annak? Vagy mégis milyen értelmetlen következtetés vezet oda, hogy magad akard megcsinálni, mikor nyilvánvalóan nincs meg hozzá a kellő tudásod (és feltételezem, hogy a felszerelésed sem)?


Csak fizess egy k*rva szerelőt. 1 óra alatt megcsinálja, 1 óra munkadíjat tudjál már kifizetni, nem ettől fogsz csődbe menni. Cserébe viszont legalább olyan fogja megcsinálni, aki ért is hozzá és nem bassza el, meg felszerelése is van.

2021. júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Lesznek itt bajok az otthoni cserénél, ezt garantálom. :-)
2021. júl. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

3-as, téged napi szinten vernek, vagy csak szimplán ilyen frusztrált nyomorék vagy, vagy egyszerűen nem vetted be a gyógyszereidet?


Kérdező, lengőkar gömbfej csavart leszeded, kúpos gömbfejet kiütöd, féltengelyanyát lecsavarod, majd ki tudod húzni úgy a féltengelyt, hogy van a váltó felőli oldalon egy rugós gyűrű, azt tartja bent a féltengelyt ilyenkor, egy pajszerral a tövénél betámasztasz ott, és megütöd a végét, akkor kiugrik a féltengely a váltóból.

Előtte tegyél bödönt alá, ahova a váltóolaj kifolyik. Fordított sorrendben vissza.

2021. júl. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5#koszi szépen
2021. júl. 11. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös, ha már ilyen jó tanácsokkal láttad el a kérdezőt, akkor igazán ajánlhattad volna neki, hogy nem ártana bekészíteni egy féltengely szimmeringet plusz új váltóolajat is. Mert így szokás... De ahogy mondtam: lesznek még bajok az otthoni cserével.
2021. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!