Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek egy teljesen...

Szerintetek egy teljesen kresz analfabéta aki nagyon ritkán ült életèben autóban képes lehet vezetni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok (nő..)

Következő hónapban úgy döntöttem elkezdem a jogsit..

Talán lesz autónk egyszer...

Egy éve élek Budapesten, mèg idegen számomra a város.

Mivel gyerekkoromban se ültem sokat autóban, évente max egyszer kétszer, ezért én mindig gyalogos fejjel gondolkodok.

Alapból rosszul tájèkozódom, el se tudom magam képzelni a volán mögött.

Nem sokat tudok az autókról, sem az autó márkákról. Az se érdekel milyen autót fogunk venni párommal ha eljutunk oda, csak guruljon...


Van bennem fèlelem érzet is.

Amitől a legjobban félek,ha elkezdek vezetni tanulni és kivisznek a forgalomba, akkor az oktató elvárja tőlem hogy fejből ismerjem a várost?

Megkèr majd hogy vezessek ide-oda, akkor egy konkrét cèlállomást fog megnevezni vagy csak mindig apránkènt fog utasítani, pl forduljak jobbra,balra stb


Nektek milye ln volt megtanulni vezetni?



Lehet érdemes lenne egy kis városban letenni a jogsit? A budapesti autóforgalom olyan hatalmas és káosz



2021. júl. 12. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja azt mondani, hogy menj az Üllői út 67 elé. Mindig mondja előtte, hogy a következő lehetőségnél jobbra. Ott neked kell tudni, hogy hol, ha behajtani tilos van, akkor nyílván nem mehetsz arra. Meg kell próbálni a vezetést, senki nem úgy született, hogy már a méhben egy képzeletbeli kuplungot taposott.
2021. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok, az én családomban senkinek sincs jogsija, fogalmam sincs, mi van egy autóban a műszerfalon, nagyon ritkán ültem benne. Annyi, hogy biciklis vagyok, emiatt tudom a kresz nagy részét, sokáig közlekedtem az autók között többsávos utakon is. Tervezek jogsit és bevallom, én is fosok tőle, mert annyira alap ma már hogy mindenki tudja, hogyan működik az autó, félek hogy az oktató totál hülyének néz majd ha közlöm, hogy nekem erről fogalmam sincs, hiszen ma már egy tizenéves is tudja, mire való a kuplung meg ezek. Abban bízom, hogy sikerül találni egy normális oktatót, aki nem basz ki egyből forgalomba és nem néz le emiatt.


Helyismeret amúgy tuti nem kell, mondja majd hogy a következő lehetőségnél menj mondjuk jobbra és akkor figyeled, hogy mi a következő lehetőség ahol szabad jobbra kanyarodni.

2021. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
100%

"Mivel gyerekkoromban se ültem sokat autóban, évente max egyszer kétszer, ezért én mindig gyalogos fejjel gondolkodok."

Ha tanulod majd a vezetést a forgalomban, nagyon sok kezelésbeli problémád lesz, ami leköti a figyelmedet. A pedálok finom kezelése, sebváltó, indexelés, kormányzás stb. Ha emellett még a forgalmat sem érted, akkor nagyon nehéz lesz boldogulni.

Én azt mondanám, hogy még ha csak gyalogosan vagy BKV-val jársz a városban, akkor is tanuld a forgalmat. Milyen táblák vannak, hogyan mozognak az autók, hogy adnak elsőbbséget, milyen ívben kanyarodnak. Hogyan váltanak sávot, hogy reagálnak a biciklisekre. Érezned kell, hogy mi történik a budapesti forgalomban, mielőtt autóba ülsz.

2021. júl. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Milyen volt az első vezetés nektek "èlesben"?

Mikor az oktató kivitt a forgalomba először benneteket.

Mennyire volt idegen,mennyire volt ijesztő, szokatlan?

2021. júl. 13. 12:01
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az zavart, hogy vannak rajtam kívül is az utakon 😁 amúgy félelmetes volt először, de mégis nagyon jó és izgalmas. Meg kellett szoknom, hogy mennyi mindenre kell figyelni. Város ismeret meg nem fog kelleni, ahogy előttem is írták, majd az oktató irányít. Ha tényleg akarod a jogsit, kezdj el utána olvasni, pl táblák jelentése stb. Sok sikert kívánok.
2021. júl. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!