Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell e szisszennie egyet a...

Kell e szisszennie egyet a kiegyenlitő tartálynak meleg motornál?

Figyelt kérdés

Lehet buta kérdés, viszont végig böngésztem mindent és belezavarodtam már.

Nincs az autónak semmi gondja viszont most nem értem, hogy meleg álló motornál ha lecsavarom a kiegyenlitő tartály kupakját akkor szisszen egyet ugye míg kiengedi a gőzt.


Ez most problémára utal vagy teljesen normális? TDI motor



2021. júl. 13. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális.
2021. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A hűtőrendszer fedelét meleg motor mellett ha lecsavarod, magason kilövelhet belőle a forró víz, mert nyomás alatt van a rendszer.Ezt hallottad. Szerencéd, hogy nem lett bajod!
2021. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 vantel ***** válasza:
Normális.
2021. júl. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
2 es ha nincs baj a motorral es lassan van kicsavarva, nem szabadna kilovelnie ha nem dolgozik bele a kipufogogaz. De valamennyi nyomas van benne, ezert a szisszenes normalis
2021. júl. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Én is így voltam vele, hogy normális de fórumokon annyian bizonygatták hogy nincs sziszegő hang levételnél hogy már én se értettem...

2021. júl. 13. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, ha nem sziszeg. Az azt jeleni, hogy nem tartja a nyomást a kupak.

A túlnyomás miatt egyébkéntegemelkedik a hűtőfolyadék forráspontja.

Ezért veszélyes hirtelen leállítás után letelerni a kipakot, mert a túlnyomás elszökik, az egész hűtőkörben forrni kezd a víz, és kilövi a tartályból, leégeti a kezedet.

Kicsit olyan mint a mikróban túlmelegített víz esete.

2021. júl. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 Igen, ismerjük mi is ezt a fajtát. Nem régen itt balhézott velem egy figura, hogy "márpedig a kiegyenlítő tartályban nincs nyomás és ezért nem is szisszen". De van benne nyomás és emiatt szisszen, teljesen normális.


Bár megjegyzem, hogy egyes autókban valóban nincs kiegyenlítő tartály, csupán egy visszafolyó tartály, amiben nincs nyomás és nem szisszen. Onnan lehet megkülönböztetni őket, hogy a nyomás alatt lévő kiegyenlítő tartályon menetes kupak van, a nem nyomás alatt lévő visszafolyó tartályon pedig sima pattintós. De az utóbbit csak a japánok használták (elsősorban a Suzuki), de ők sem minden autóban, szóval az autók 95%-a szisszen.

2021. júl. 14. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 vantel ***** válasza:
Ott is van nyomástaró kupak, a miénken a hűtőre helyezték.
2021. júl. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt van egy jó példa arra, hogy miként szisszen: https://www.youtube.com/watch?v=nJttDOt_QmU


Nálad még nem volt üzemmeleg a motor, ez a szerencséd. Tényleg ne próbálkozz ezzel, mert ha a nyomás ledobja a kupakot és kiömlik a forrásban lévő víz, maradandó égési sérülésekkel fognak egy hétig kezelni a kórházban. Hűtőrendszer kupakját csak hidegen szabad levenni.

2021. júl. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#8 Persze, de mivel az a hűtőn van rajta, ezért színig van vízzel (jó esetben), úgyhogy nem szisszen, hanem azonnal folyik mindenfelé. :D
2021. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!