Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 4 kuplung hiba?

VW Golf 4 kuplung hiba?

Figyelt kérdés

Van egy VW Golf 4-esem (1.6; 16V; 2003) aminek beesett a kuplung pedálja.

Tegnap még mentem vele gond nélkül és másnap reggel indítás előtt benyomtam a kuplungot és ott is maradt. Kézzel kellett felemeljem. Levettem a pedálok körül a műanyag borítást, de nem láttam semmilyen rendellenességet. Aztán a motorháztető felnyitása után láttam, hogy alul a motorvédő lemezen egy kész tócsa alakult ki.

Megemeltem az autót, levettem a motorvédő lemezt, ránéztem a munkahengerre és ezt találtam (lásd a képeket):


[link]


[link]


A munkahenger mozgatása közben locsogó/vartyogó hangra lettem figyelmes. A kuplung pedál mozgatása/pumpálása közben is ugyanez a hang halható (lásd a videót - érdemes lehet felhúzni a hangerőt):


[link]


Miután megmozgattam a munkahengert kézzel, majd a gumi porvédő megszorítása után fékolaj spriccelt ki a porvédőn alul. Szóval tiszta olajas lett a kezem. Viszont valamilyen érdekes módon a munkahenger kézi mozgatása után a kuplung pedál újra rendben mozgott. Vagyis rendesen visszajött a helyére. Abba már nem vagyok biztos, hogy rendben nyitott is.

Szóval nem vagyok valami nagy autószerelő, de úgy vélem, hogy a munkahenger dugattyú kinyomta a szimeringet (tömítőgyűrűt) és ott folyik az olaj.

Gondolom cserélni kell a munkahengert. Neketek mi a véleményetek? Lehet ezen kívűl egyéb probléma is? (Remélem működnek a linkek.)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 14. 14:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A kuplung hengert lekell szedni és kicserélni a gumi karmantyút benne.

Ha értesz hozzá, akkor olcsón meg van mert nem drága hozzá a tömités szett.

Kicserélni meg roppant egyszerű.

2021. júl. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát lehet, de ha alapból viseltes a kuplung henger, akkor az is lehet, hogy nincs értelme felújítani.

Igaz még nem szedtem le, de lehet érdemesebb kicserélni az egész hengert. Az biztosabb és tartósabb is. Szerintem ez a felújítás csak ideiglenes megoldás. De az is lehet, hogy bolondul pénzt adok ki egy újra, amit zsebpénzért meg lehetne oldani. De javítsatok ki, ha tévedek.

Kaptam alkatrészt, amit belinkeltem csak azt nem tudom biztosra, hogy jó-e?

Munkahenger:

[link]


Feljavító szett:

[link]

2021. júl. 14. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!