Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 600-as alapjárat, 90 fokos...

600-as alapjárat, 90 fokos hűtővíz?

Figyelt kérdés

2003 Seat Toledo, 1.6 benzin. Ma hazafelé vettem észre, hogy a hűtővize 90 fok, alapjárata 600.

De ha a klímát bekapcsolom, felugrik 900ra a fordulat.


Egész nap a tűző napon állt, de máskor is, ilyet pedig nem

csinált, vagy nem emlékszem rá.


Köszönöm az értelmes tanácsokat.



2021. júl. 14. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem emlékszel rá.

Az üzemi hőmérséklet 90 fok körül van, a klíma bekapcsolása pedig szándékosan elmei az alapjáratot, mivel csökkenti a motor teljesítményét.

2021. júl. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De még reggel vagy tegnap pont néztem, és 60 fok volt. Az alapjárat meg a klímás időszak előtt 900 volt, erre fixen emlékszem.
2021. júl. 14. 17:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt, hogy 60 fok volt. Az üzemi vízhőmérséklet minden autónál 90 fok fölött van. Nincs kivétel. Akkor lehetett csak 60 fok, ha a sarki közértbe ugrottál le, ami 2 percre van autóval. Akkor lehet, hogy annyi idő alatt csak 60-ig ment fel. De ha értelmes távolságot autóztál, akkor tuti, hogy a 90 fokot elérte a víz.


Az alapjárat pedig szintén normális, ahogy már #1 is leírta.

2021. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Az normális ha a klíma bekapcsolásával kicsit megemelkedik a fordulat, a baj szerintem nem ezzel van, hanem a klíma nélkül 600-zal. 4 hengeres motornak ez kevés.
2021. júl. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma reggel (ugye egész este "hidegben" állt) 750-800 volt alapjárat, mire munkahelyre beértem 600ra megint leesett. A hűtővíz valóban indítás után volt 60, majd felugrott 90re. De megálltam a lámpánál, 60ra visszaesett. Dinamikusan elindultam, megint 90re felugrott. Ez lehet rendben van, de a fordulat szerintem biztos nem.
2021. júl. 15. 07:33
 6/7 anonim ***** válasza:
A hűtővíznek így nem szabad ugrálnia, főleg nem a lámpánál állva 60-ra visszaesnie. Valószínűleg a mérőműszerrel van a gond, mert iylet biztosan nem csinál az autó. Meg alapból indítás után se 60 kéne hogy legyen egyből egy éjszakányi állás után, hanem jóval kevesebb, ha csak nics előmelegítőd.
2021. júl. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy műszeres hibaolvasást kellene megejteni. Nem jajgatni az ára miatt. Olcsóbb mint össze-vissza cserélgetni az alkatrészeket.
2021. júl. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!