Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma is megvan még a vészvillogó...

Ma is megvan még a vészvillogó használata az autósoknál, mint "megköszönés"?

Figyelt kérdés

Úgy vélem felfedezni, hogy nincs. Kikopott volna a köztudatból ez? Vagy csak nem tudják sokan, hogy hol van a vészvillogó kapcsolója az autójukon?

Személyesen is ezt tapasztaltam, valamint a dashcam videókban is az van, hogy ha valaki mondjuk nem ad elsőbbséget egy másik autósnak, az vészfékezéssel elkerüli a balesetet és rádudál egyet, akkor a szabálytalan nem használja a vészvillogót, tehát a nyomát sem adja annak, hogy "bocs, figyelmetlen voltam", vagy hogy "kösz, hogy nem jöttél belém". Illetve ha ki van engedve mondjuk egy nagy forgalmú úton akkor is, ha amúgy nem lenne elsőbbsége, akkor sem használják a legtöbben, mint megköszönés.

Melyik lehet igaz ebben az esetben az alábbiak közül?



2021. júl. 17. 10:59
A kérdező szavazást indított:
Nem tudja, hol a vészvillogó kapcsolója.
Nem ismeri ezt a módját a "kommunikációnak".
Egyszerűen csak paraszt, és A) leszarja hogy majdnem balesetet okozott, B) nem érdekli, hogy más elsőbbséget adott neki, pedig amúgy nem lenne neki.
14 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nap, mint nap használják. Valszeg hétvégi sofőr vagy és azon a minimális úton nem tapasztalod és ebből vonsz le következtetést
2021. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1: Havi 2000 kilométer körül vezetek. Jó ha 10-ből 1 használja. Mondjuk a 10 is talán 1 év alatt jön nekem össze ilyen szituációból szerencsére. De videókon, amik ilyen helyzetekből állnak ott is ugyan ez az arány kb..
2021. júl. 17. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Hát persze ;)
2021. júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mo-n létezik
2021. júl. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Én elég gyakran látom pedig én is napi szinten levezetek elég sokat 1500-1800 Km az átlag vezetésem de azért elég sokan használják ezt a megköszönési módszert. Persze vannak akik inkább intenek vagy jobbra aztán balra indexelnek nyilván más ok miatt. Mivel én sokszor vezetek lassú járművet is így ha látom hogy mögöttem már van néhány autó akik miattam döcögnek vagy nem mernek előzni mert annyira nem látják be az utat akkor picit lehúzódva jobbra indexelve jelzem nekik ha szabad a pálya hogy mehetnek és a többsége vészvillogással köszöni meg a dolgot, de van aki csak int egyet, van aki jobbra majd balra indexel. Persze vannak akik nem köszönik meg semmilyen formában.
2021. júl. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%
Aki normális az használja, én inkább azt figyeltem meg, hogy lett egy réteg a parasztok között aki úgy csinál mintha megköszönné, de közben ilyen önnyugtatás szerintem. Pl. leszorít, hogy bevágjon eléd, rádhúzza a kormányt, kifordul eléd, nem ad elsőbbséget stb. Majd villant, mintha megköszönné, hogy eléd került, közben meg rohadtul nem te engedted be.
2021. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

"Személyesen is ezt tapasztaltam, valamint a dashcam videókban is az van, hogy ha valaki mondjuk nem ad elsőbbséget egy másik autósnak, az vészfékezéssel elkerüli a balesetet és rádudál egyet, akkor a szabálytalan nem használja a vészvillogót, tehát a nyomát sem adja annak, hogy "bocs, figyelmetlen "


1. ha látom, hogy nem áll meg a táblájánál, akkor én nem nyomom neki, sok kamerás manusz szinészkedik a kamerának, a kürt baleset megelőzésre szolgál, nem a másik megfenyítésére

2. ha dudálásra van időd, nem volt vészes a dolog.

3. a lengyel dashcames videókat hagyjuk. :

- megpróbálja beleszorítani a megszűnő sávba

-kétsávos körforgalomba behajt a belsőből kifelé indexelő mellé

- lassú jármű mögött feltorlódott kocsisorból 5. autóként először akar előzni.

Szinészkedés az egész!

2021. júl. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, és még valami!

A paraszt az, aki neked enni ad!

2021. júl. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!