Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Diesel Partic. Filter is...

"Diesel Partic. Filter is Full. Continue driving" - felirat villant fel a műszerfalon. Azonnal cselekedni kell?

Figyelt kérdés
Most váltottam benzinesről dízeles autóra és még szoknom kell. Ez ugye azt jelenti, hogy a részecskeszűrő megtelt, szeretné üríteni egy hosszabb folyamatos út során. Ám amikor felvillant ez az üzenet, akkor pont csak 1 km-rt kellett mennem, és utána még kétszer indítottam be és 2km-rt mentem, ezeknél az indításoknál azonban nem jött fel az üzenet. Hétfőn mennék egy hosszabb 200km-es autópályás útra. Ha akkor nem villan fel magától, attól még elvégzi az ürítést?
2021. júl. 17. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha egy frissen vásárolt autónál jön elő az legyen gyanús. Alapvetően normális üzenet mondjuk néhány havonta, de normál használatban nem szabadna túl gyakran találkoznod ezzel a felirattal.
2021. júl. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A vásárlás után mentem vele 300km-rt, egyben. Az utána következő napokban kb. 15-ször indítottam 1-2km-es távolságokra, most a szerelőmnél volt olajcserén meg pár kopóalkatrész cseréjén. Ezután ugrott fel az üzenet.
2021. júl. 17. 15:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen kell. A megtelt részecskeszűrűt két módon lehet tisztítani:

-cserével

-kiégetéssel


Valszeg azért írta, hogy Continue drivind, hogy elérje a DPF a kiégetési hőfokot és megkezdődhessen a regenerálás. Mondjuk ha leírtad volna milyen autó az többet segített volna :D


Ha ezt kiírja akkor pont sokat kell vele egyhuzamban menni.

2021. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Opel Astra J (2012) 1.7cdti

Minden esetben beindul a következő hosszú utamon a tisztítás? Honnan fogom látni hogy elvégezte-e?

2021. júl. 17. 16:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs pillanatnyi fogyasztás visszajelzés a műszerfalon? Ha megemelkedik a fogyasztás látszólag indokolatlanul, az jelzi a dpf regenerációt.

Egyébként biztos tudod, de elmondom, ezt a felhasználást nem jól tolerálja egy dízel, főleg ha részecskeszűrő is van benne. Legalább 15-20km-es utak megtételére való egy dízel autó. Nyilván nem történik semmi, ha lemész vele a boltba 2km-t a vasárnapi ebédhez, de ne ez legyen a mindennapos.

2021. júl. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy hosszabb utakra jó a dízel, és 90%-ában autópályázok vele, de elengedhetetlen hogy a maradék 10%-nyi utazás az ilyen 1-2 km-nyi rohangálás.
2021. júl. 17. 17:27
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Semmi garancia nincs rá, hogy regenerálni fog. Az biztos, hogy azt is figyeli mennyi üzemanyag van a kocsiban. 40-50% alatt nem regenerál.

De én már jártam úgy, hogy mentem 300km-t aztán mikor hazaértem volna előtte 2 km-el kezdett regenerálni.

Egyébként onnan lehet tudni, hogy regenerál, hogy kb 150-el megemelkedik az alapjárati fordulatszám és szúrós büdös szaga lesz illetve kicsit a hangja is brummogósabb lesz.

2021. júl. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!