Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy fessem le a motorom?

Krómgyűrű kérdése:

Hogy fessem le a motorom?

Figyelt kérdés

Igazából csak a tankszettet (tank + 2 oldaldekni) szeretném lefesteni. 3 éve festettem utoljára le a motort, méghozzá elsőre, szerintem nagyon rondára sikerült, pedig kompresszorral fújtam. A festék magasfényű zománc volt, Trinát márkájú. 2 fajta alapozó, majd ment rá a festék. De narancsbőrös lett, lehet nem csiszoltam elég simára, ráadásul minden apró kis ütésre repezik és pattog a festék alapozóval együtt!!


Mi legyen? Szedjem le megint fémig? Aztán újra valami más alapozó, csiszolás, majd a festék 2-3 rétegben?


Ki milyen festéket ajánl? Tudom, hogy 2K lenne a legjobb, de sajnos amatőr vagyok és nem szeretnék 50-60 ezreket kifizetni egy tankszettre.


Apropó.

Egy kicsit gittelni is kellene. Gondolom azt az alapozó alá kell felvinni.



2021. júl. 22. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

2 oldaldeknitt festetted? Ez biztos? Nem az oldalidomra gondolsz? A műanyag, ami borítja a motort. Meg gittelni? Mit szeretnél gittelni?


Amúgy a kérdésed alapján én a helyedben fényezőhöz vinném, aki kijavítja az előző baklövésed és megcsinálja szépen. Vagy persze csinálhatod magadnak megint, aztán megint ronda, de legalább 2 év múlva újra megpróbálhatod :)

2021. júl. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem nem. Fémből van. Egy 250-es ETZ-ről van szó. Meg mivel lehetne rendesen leszedni a festéket. A mostani kromofágokról nem hallottam túl sok jót.

Esetleg gázlámpa jött szóba, azzal is max a dekniket, de a tankot semmiképp.


Az a baj, hogy a legközelebbi fényező is 30 km-re van tőlem, odáig meg nem tudom elvinni, mert nincs autóm. Táskába meg nem fér bele.

2021. júl. 22. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:
Nitrohigitó leszedi.
2021. júl. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Alapozóval együtt fémig?
2021. júl. 23. 11:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Alapozót nem tudom, nekem nem lett fújva rá az, igaz én műanyagot festettem
2021. júl. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Okés. Tehát elviekben nitrohigítóval lejön. Ha szeretném gittelni, akkor muszáj fémig lecsiszolni? Vagy elég ha az alapozóra rakok gittet?
2021. júl. 26. 09:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Én fémre nem szoktam alapozni.
2021. júl. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Öhm. Akkor mire alapozol?
2021. júl. 26. 15:57
 9/9 A kérdező kommentje:

Meg amúgy milyen festéket vegyek? Jó lesz rá az 1K festék?

Hallottam olyan festékről is, ami lehúzható. Arról van valakinek véleménye?

Vagy maradjak a magasfényű zománcnál?

2021. júl. 29. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!