Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 2-ben ha kigyull...

Skoda Octavia 2-ben ha kigyullad a tankolást jelző lámpa,még hány kmt lehet vele menni?

Figyelt kérdés
2021. júl. 24. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez benne van a kezikonyvbe. De szerintem 100at meg elmegy.
2021. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

80km kb de ezt felejtsétek már el, hogy koppanásig megyünk.

Nem tesz jót az üzemanyag pumpának ha kevés üzemanyaggal jársz.

Legalább 1/4 tank mindig legyen benne.

2021. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Második!Az is árt a pumpának,ha viszonylag kevés(kb. 7-8liter) benzinnel járok? Mert azt tudom,hogy teljesen kifogyasztani nem szabad,azt sosem hagyom,de érdekelne azért hogy mennyire kell izgulni,ha a sárga lámpa már ég,de a mutató még a minimum felett van?(most hó végén kicsit megszorultam,viszont most csak városon belül használom munkába járásra,naponta 10kmre.
2021. júl. 25. 00:54
 4/9 A kérdező kommentje:
És megnyugodtam a jövő hét öt napját kihúzza.
2021. júl. 25. 00:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem kicsit szorultál meg, ha ez már probléma.

Nem azért van itt senki, hogy a zsebedben turkáljon, de azért felmerül bennem a kérdés: ilyenkor nem jobb busszal, esetleg biciklivel járni? 10km összesen az 5km egy irányba, annyit biciklivel rossz kondiban lévő ember is megtesz rövid idő alatt akkor is, ha hegyes a környék. Egyáltalán nem bántásból mondom, csak azért, mert én is voltam még fiatalabb koromban ilyen helyzetben, és tudom mennyire szar. Sajnos le kell mondani ilyenkor olyan luxusokról, mint az autóval járkálás 5km-re naponta.

2021. aug. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én siheder koromban egy 5 literes üzemenyag kannát vettem (most kb. 1300 FT OBI-ban meg hasonló helyeken, benzinkutakon is kb. 1500 Ft-ért láttam), na abba a kannába tankoltam kb 4-5 liter benzint, és azt a csomagtartóban tartottam. Amikor nem volt nagyon pénzem és már égett a 'csórólámpa'(kevés üzemanyag), akkor még nyugodtan mertem menni, ha már meg akart volna állni, rátöltök de ilyen sose volt. Igy tudtam megnézni, hány km-t megy a LADA attól kezdve, hogy elkezd világitani az a lámpa :) Tudom ajánlani a tartalék üzemanyagot... Most is veszek, csak most otthon van a garázsban, a fűnyíróba öntök belőle, kétszer már fizetés előtt előfordult, hogy inkább a kocsiba töltöttem, munkába járáskor ne világitson a lámpa, nem egészséges pár literrel a tankban járkálni. Szerintem ha egyszer beleszaladsz a csóróságba fizetés előtt, és világit azzal nem okozol semmi bajt, de tartósan tényleg ne annyi üzemanyaggal járkálj, hogy világitson az a lámpa...
2021. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad, milyen motor van benne... Mert ugye nem mindegy hogy mit és, ilyen stílusban vezetsz, pár liter lehet a szórás :) Az nem elég info hogy Octavia....
2021. aug. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
1.6os Mpi. Óvatosan vezetem.
2021. aug. 23. 00:25
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ez alapján mondjuk egy 6-7 literes fogyasztással számolsz, akkor szerintem minden autó elmegy kb 50 km-t, de lehet hogy a Skoda 100-at is.


[link]


Én a helyedben megjátaszanám az az 5 literes tartalé üzemanyagot és akkor nyugodtan ki tudod próbálni, hogy az Általad használt útvonalon és tempóban kifogy-e vagy nem, igy legközelebb már tudnád ha ilyen helyzetbe kerülsz.

2021. aug. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!