Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Betiltanád a fedélzeti kamerák...

Betiltanád a fedélzeti kamerák használatát?

Figyelt kérdés

Ausztriában tilos, jogosan? Szerintem igen. Egy esetet mindig az adott körűlményelhez képest kell vizsgálni, előzményekről nem mindig látunk felvételt és így megbélyegezzük az ítelethírdetésik a feltételezett elkövetőt. Csomó cég nem engedélyezi a kamera használatát, pl Volán vagy BKV.


Helyes?



2021. júl. 25. 01:08
A kérdező szavazást indított:
Tiltsuk be
Engedélyezném
47 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

"előzményekről nem mindig látunk felvételt és így megbélyegezzük az ítelethírdetésik a feltételezett elkövetőt."


Mondanál erre egy konkrét példát? Mert én nehezen tudom ezt elképzelni.

2021. júl. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Ezt honnan veszed? A BKV buszok be vannak kamerázva kívül, belül. Úgy tudom már a Volán is tervezi vagy lehet, hogy már alkalmazzák is, nem tudom, mert régen buszoztam már.


"Egy esetet mindig az adott körűlményelhez képest kell vizsgálni, előzményekről nem mindig látunk felvételt és így megbélyegezzük az ítelethírdetésik a feltételezett elkövetőt."


Hát éppen ezért kell fedélzeti kamera, hogy egyértelmű legyen ki az elkövető.

2021. júl. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem a kérdező érvelését.

Az előzmények is rajta vannak a kamerán, nem? Pont ellenkezőleg: ha nem lenne kamera, akkor csak azt látnánk, hogyan ütköztek. Így meg látjuk, előtte ki, hol, hogyan közlekedett, netán direkt ráhúzta a másikra a kormányt, netán büntetőfékezett és így tovább.

Szeretném remélni, hogy a kérdező, nem egy efféle büntetőfékező, másokat idomítani akaró közúti gengszter, mert leginkább nekik lenne jó, ha betiltanák a fedélzeti kamerákat.

2021. júl. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Minden kocsiba kötelezővé tenném. Nyilván nehéz lenne ezt megoldani, de talán idővel (a személyiségi jogokat most tegyük félre). Ha jól tudom, néhány országban a biztosítók kedvezményeket adnak, ha van kamera.


Az adott körülményt(balesetet?) videófelvétellel sokkal könnyebb meghatározni, mint anélkül. Nyilván nem 100%-os, de ha pl belédtolatnak a pirosnál, akkor simán ráfogja, hogy te hajtottál bele, pedig fordítva történt. De ez csak egy példa, további: a Berki K.-os büntetőfékezést mivel bizonyítaná bárki is?

2021. júl. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Az "előzményekre" általábn az önkéntes rendőrök szoktak mindig hivatkozni, akik (az egyébként tényleg felháborító) tahóságokra mégnagyobb tahósággal válaszolnak.
2021. júl. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha megnézzük milyen taplók vannak az utakon, lassan tényleg kötelező.
2021. júl. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Az, hogy egy YouTube-ra feltöltött videóból kivágják az előzményeket, nem jelenti azt, hogy a rendőrség nem láthatja őket. Ennyi erővel tiltsuk be, hogy elmeséld az ilyen szituációkat másoknak, mert abból is kihagyod az előzményeket és csak annyit mondasz, hogy az a suttyó paraszt meg akart verni.
2021. júl. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Ausztriában élek és óriási problémának tartom, hogy nem engedélyezett. Szinte alap felszerelésnek kéne lennie, mert nagyon megkönnyíti a helyzetet baleset esetén. Rohadt jó dolog és nagyon hülyék az osztrákok, amiért ez tilos náluk.
2021. júl. 25. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

"Csomó cég nem engedélyezi a kamera használatát, pl Volán vagy BKV."

Ezt a marhaságot honnan vetted?

2021. júl. 25. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

A BKV járművein egyre gyakoribb a kamera. Nem hinném, hogy tiltva lenne. Úgy jönnek ki a garázsból.

Ausztriában sincs tiltva tudomásom szerint, csak a folyamatosan működő.

Az olyan, amelyik eseményt érzékelve kezd rögzíteni, azt nem tiltják.

Lehet, tévedek.

De te miért akarnád betiltani? Az előzmény mennyiből érdekes?

Írok egy példát, mire gondolhatsz.

Jössz a pályán, belsőben 170-nel. Én nem érzékelem szabálytalan tempódat, és előzni kezdek, GPS szerint 130-cal.

És neked emiatt lassítanod kell, esetleg vészfékezned. Baleset nem történik. Ez az előzmény, ami nem látszik a kamerán.

Erre te, amikor van rá hely, elém kerülsz, majd besatuzol, népnevelési célzattal. Én meg beléd megyek.

Ez látszik a kamerán.

Miért is érdekes itt az előzmény? Egyáltalán nem érdekes.

Az, hogy én vészfékezésre kényszerítettelek igen durva szabálytalanság, meg kell érte büntetni.

De a büntetőfékezés semmiképpen sem megbocsátható.

2021. júl. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!