Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyek a kedvenc Extráitok az...

Melyek a kedvenc Extráitok az Autótokban/Autókban?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nektek melyek a kedvenc extráitok az autótokban(autókban)?


Kezdeném én:

Külső: 4Kerék kormányzás (ég és a föld hogy hogyan viselkedik tőle az autó) 360Kamera(ami egy képzett söförnek nem szükséges de hasznos)Adaptív LED fényszórók az intelligens tompítottal és kanyar követővel, Adaptív Távolságos Tempomat és Night Vision+HUD(bár ez inkább ilyen bónusz.)

Belső:Teljes Bőr-hűtéssel és fűtéssel(és hosszabb utakra ‘intelligens’ masszázssal),Jó minőségű hang/hifi,és klíma ugyebár :) és talán a napfénytető/panoráma(de ez általábban nagyobb menetzajjal jár


A mai világban úgyérzem már nem nagyon extrák de azért ideírom :)

Klíma ugyebár a legfontosabb szerintem

Aztán a Szervókormány és stb..

Ami még említésre méltő és talán extrának sorolható egy egészséges 6 de minimum 4 hengeres motor :) (főleg mostanság)


Mindenkinek köszönöm aki válaszol és időt fordított erre a kérdésszerűségre.



2021. júl. 25. 06:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szervó, digitklíma
2021. júl. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%

Ez ma már egyik sem extra.

Az a 4 kerék kormányzás meg nem való semmire, csak hülyülni.

Nekem be van rakva az autóba egy Waeco kompresszoros hűtő, bár ez se extra de nagyon jó dolog tud lenni hogy állandóan van hideg üditő vagy víz.

2021. júl. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem a gombnyomásra nyíló csomagtér ajtó🤷‍♂️ Más extra nem nagyon van benne...
2021. júl. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#2

Azért ezt gondold át mégegyszer. Pont arra való a 4 kerék kormányzás, hogy az 5,1 méter hosszú 7-es BMW akkora helyen megfordul, mint egy Corolla. Tudom, mert vezettem, nem is egyszer :)

2021. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én a régebbi autókért vagyok oda a 2000-es évek eleji modellek tetszenek nekem leginkább. Nekem extrák terén az elektromos ablakemelő a legfontosabb nem csak az első 2 hanem az összes legyen elektromos mert én nagy melegbe amikor az autó órákat áll kint szeretem indulás előtt az összes ablakot letekerni úgy hogy elég csak néhány gombot lenyomni ehhez és egyből kimegy az a forró levegő az utastérből főleg ha már mozog az autó és a huzat kiviszi, aztán nyomom be a klímát amint hideget új ablakokat tekerem fel és akkor mehet. Én a klímához annyira nem ragaszkodom mert hosszú utakra használom csak mert annak látom értelmét az hogy megyek vele 15-20 percet a szomszéd településre és az idő alatt klímázok az kb semmire sem jó mert mire a célhoz érek addigra hűl le az autó. Ami nekem extrák terén még fontos a szervo kormány, ülésfűtés az egy nagyon jó dolog és persze a tolatóradar plusz tolató kamera. Ez az én autómba utólagosan lett beleszerelve valami utángyártott vackot rakott bele még az előző tulaj. Nekem ez a része tetszik a tolatókamera már az én művem fedélzeti kamerával együtt üzemel a visszapillantóba, meg én tolatásnál szeretem ha rendesen látom mi van az autó mögött.
2021. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Most idejöttél dicsekedni?:D


Egyébként nekem a tetőablak és a keret nélküli ajtók, amik igazán jelentenek valamit. Nyilván digitklíma, tempomat és hasonlók már jóformán alapnak számítanak 6-8 éve.

A full bőrre nincs igényem, sokat áll napon a kocsi (munkahelyen), így kellemesebb a szövet, masszírozásra nincs szükségem, sokkal inkább fontos számomra, hogy nagyobb oldaltartása legyen az ülésnek és jól állítható legyen

2021. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A régi W124-es Mercimben nagyon szerettem, hogy télen fűtőszállal felfűtötte a külső visszapillantó tükrüket, majd amikor elérte a megfelelő hőmérsékletet, lekapcsolt magától. A mostani kocsim majd 20 évvel fiatalabb, de nincs benne ilyen. Télen hiányzik...
2021. júl. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

4. Bmw-be nem fogok bele ülni akár mit tud.

Aki meg nem tud vele megfordulni, adja vissza a jogsit.

2021. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Most ilyen fancy cuccokat kell írni?

Igen, a legfontosabb a klíma mai napig, mert manapság sem egyértelmű. Bár már minden új autóban van klíma, de a 10 éves autók felében legalább már nem megy, nem fúj hideget. Szóval nagyon jó, ha megy jól, mégjobb, ha automata, és intelligensen is tartja a hőfokot az autóban (lásd pl az Audik huzatmentes klímáját, amihez hónapokig nem nyúlok hozzá, és mindig tökéletes). Az elektromos ablak messze nem olyan nagy extra, mert nem fárasztó kézzel letekerni sem. Ami már nagyobb cucc, ha elektromos, ha automatán le és fel is húzza magát, nem kell végig tartani a gombot. Vagy slusszkulcsról fel-le húzható minden ablak (lásd VW csoport).

Szervókormány is alap, igen, de mostmár lassan tényleg minden autóban benne van, 20 évesekben is.

De akkor lássuk a fancy cuccokat: én Audikban szocializálódok már jó 10 éve, és ők miben a legjobbak? Az összkerékhajtásban, na azóta vallom azt, hogyha az autónak 4 kereke van, akkor hajtson mind a 4, de állandóan. Isteni kifinomult, és karbantartásmentes az egész rendszer. És nagyon fontos a világítás is, a minimum egy bi-xenon lenne, de a legjobb a full LED, szerencsére már 2012ből is tudja az A6. Azóta elég szar, ha sötétben halogénes autóval kell menjek, és nem felvágásból írom. Meg ami örök kedvenc extrám, és nem tudom felfogni miért nem vitték tovább: a 97es A8asomban volt a jól ismert szolártető ugye, ami egész nap keringette a klímát napütésben, nyáron. Na annak az extrának párja nincs pl egy átstrandolt nap után, nem mindegy, hogy a 60 fokos autóba kell beülj, amiben a bőrülés tojássütésre tökéletes, vagy abba a kellemesen hűvös légtérbe, amit az az autó tudott. Hatalmas kár.

7es

Nem azért, de a Thaliám is fűti a külső tükröket, mindkettőt :D Az egyik legvagányabb extra benne, ami tényleg vele egyidős, sokkal komolyabb autók sem tudnak alapból.

2021. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9-es: Neked most akkor Thaliád van vagy A6-osod? :)
2021. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!