Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1,5 millióért lehet értelmes...

1,5 millióért lehet értelmes SUV-ot venni, ami biztonságos és műszakilag nagyon megbízható?

Figyelt kérdés

Sajnos csóró vagyok így a mai masszív aduász divatterepjárók nálam kilőve (RAV4, Q5, XC60, Vitara és tsi.) viszont szükség lenne egy masszív és nagyon megbízható autóra, mert napi 100 km-t teszek meg magyar viszonylatban is rossz útszakaszokon (E573-as és mellékútjai) és muszáj kocsival járnom, mert a buszközlekedés katasztrófa.


Sajnos egy 1.2-es városi kisautóval járok, ami nagyon nehezen bírja a rossz utakat, 80-an meg nem lötyöghetek - kímélve valamelyest a futóművet ha egyáltalán ér vmit - mert sose érek be munkába és nem akarom a forgalmat feltartani (4-es amúgy is halálút a sok idegbajos miatt).


Biztonságos jelző alatt pedig azt értem, hogy a SUV-okra jellemző súly és masszivitás előny ne adj Isten, de a gyakorlatban is megmutatkozzon és ne én húzzam a rövidebbet, ha egy pár éves kis hatchback rongyol belém szemből (aki lazán megússza az 1 - 1,4 tonnájával).


Ha ebben az árkategóriában esélytelen a vágyam, akkor mennyit kell spórolnom ahhoz, hogy a fenti igényeknek már eleget tevő autót vásárolhassak legkedvezőbb áron?



2021. júl. 28. 20:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Talán Vitarát
2021. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1: Nyilván a régire gondolsz, mert az újabb generáció pont hogy még talán irreálisan is tartja az árát. A régiek közül is inkább 2 felett kezdődik a lista szóval nem talált ezt így laikusként is látom.
2021. júl. 28. 21:08
 3/13 anonim ***** válasza:
Esetleg egy régi CR-V.
2021. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A vitara megbízható és rohadt kényelmes. Viszont elég furcsa hogy nincs 1100kg. Ráadásul nem rég láttam, hogy egy vitara hátulról belerongyolt egy H astrába és nem az Opel húzta a rövidebbet. Én is crv-t mondanám.
2021. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ugye tiszta, hogy az út egy SUV-ban is ugyanolyan rossz lesz? Nem szokás újraaszfaltozni csak azért, mert az emberek átülnek egy kisautóból valami nagyobba.
2021. júl. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Régebbi Duster. Egyszerű konstrukció és a román utakra méretezték.
2021. júl. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5: Az ugye tiszta, hogy egy SUV futóműve sokkal jobban kimozogja az úthibákat a konstrukciójából adódóan? Okos hozzászólás volt...
2021. júl. 28. 22:06
 8/13 A kérdező kommentje:
#6: Az a gond, hogy az is inkább 1,5 millió fölött kezdődik.
2021. júl. 28. 22:09
 9/13 anonim ***** válasza:
2000 körüli ML merci? 270 CDI egészen jó motor.
2021. júl. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ráadásul rendes alvázas autó, szóval elég masszív.
2021. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!