Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gyakori az, hogy...

Mennyire gyakori az, hogy valaki nem t u d j a fejből a saját rendszámát?

Figyelt kérdés

Ismerősi körben került szóba a dolog a múltkor és meglepődtem, hogy jópáran voltak, akik nem tudták. Kicsit meglepődtem, azt hittem eddig, hogy mindenki tudja, hiszen bizonyos esetekben szükség van az ismeretére: szerviz, műszaki vizsga, autópálya használat vásárlás, stb.

Tényleg vannak akik nem tudják fejből, vagy csak 1-2 betűt/számot?


(U.i.: tudja-val sajnos a GYK nem engedi kiírni...)



2021. aug. 2. 12:06
1 2
 1/12 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Hát nézd, nekem 15 éve ugyanaz a telefonszámom, de nem tudom fejből.
2021. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
A legelső autómét a mai napig tudom fejből (két betű négy szám), de a mostani két autómból csak az egyik menne :)
2021. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

előfordul, főleg, ha sokszor váltogatja az autóját és telefonnal vesz parkoló jegyet, autóálya matricát

egyébként ilyenkor is tudják fejből, csak felidézni nem: ha látják, beazonosítják

2021. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Aki autóbúzi, az még álmában is tudja. Sőt, kapaszkodj meg és az autóm alvázszámát is tudom fejből, pedig nem kevés betűkből és számokból álló karaktersor! :D Viszont van nekem is olyan ismerősöm, akinek fogalma sincs, hogy mi a rendszáma. Kinek mi a fontos, meg kit mi érdekel. Nekem mikor pl mesélik hogy kinek hány gyereke van, hány évesek, mi a nevük, nagyon szívesen meghallgatom, még azt se mondom, hogy egyáltalán nem érdekel, de képtelen vagyok huzamosabb ideig megjegyezni. Pár nap alatt kihullik a fejemből, bármennyire is próbálom megjegyezni. Más meg szerintem a rendszámokkal van így.
2021. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
#3 Igen, én mikor megvettem az enyémet (első), akkor gyorsan meg lett jegyezve (átírás, állandó nézegetés, átvizsgálás és mérések, stb). Aztán túl sok szükség nem volt rá, parkolni és matricát vásárolni Simple appból szoktam és kikopott. Múltkor féket javítottam rajta, utána rá akartam tenni a gépre, ami kéri a rendszámot mérés előtt és hirtelen el kellett gondolkodnom rajta. Tudtam akkor is, meg most is, csak nem olyan "álmomból felkeltve is" típusú tudás, hanem kell 2-3 másodperc kutakodás fejben.
2021. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%
En csak a betuket tudom. Egyik automnak sem tudtam ffejbol a teljes rendszamat
2021. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
#6 Nekem anyám ilyen, ő az enyémet csak a rendszám 3 számjegyéből ismeri meg, de a betűkről fogalma sincs. :D Teljesen "vak" autókat tekintve, nemhogy típust nem ismer meg, de még márkát, sőt, formát/kivitelt sem. Nagyszüleim autójáról is csak annyit tud, hogy fehér, de az utcán nem ismerné meg, pedig vagy 20 éve ugyanaz a Cordobájuk van. :D
2021. aug. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Kicsit nehéz elhinni, hogy valaki vesz egy autót és nem tudja :) Max. a könnyen szerzett autónál lehet ilyen (pl. apuka megveszi a lerugott sz*rt a 17 évesen gyerekének, de a gyerek csak azt látja hogy milyen menő lesz tőle a haverok és a csajok előtt). Vagy ha céges autót vezet az ember, mert sok féle autót kell vezetni és amúgy is gyakran cserélik a céges autókat.
2021. aug. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Most, hogy olvastam a kérdést, gondolkoztam, a betűket tudom de a számokat nem :D

30/F

2021. aug. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 krwkco ***** válasza:
Miért kéne tudnom? Az autóm se tudja az én nevemet.
2021. aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!