Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autók motorteréből rálátni...

Az autók motorteréből rálátni az aszfaltra?

Figyelt kérdés
Elsőnek is azzal kezdem, hogy ez igen buta és hozzánemértő kérdésnek hangzik (mert valószínűleg az is). De felnyitottam a motorteret, és a motor és az akkumulátor előtt látszik az aszfalt, vagyis nincs alatta semmi. Igazából nem tudom jól megfogalmazni, de olyan számomra, mintha hiányozna az autó alja. Ez lehet normális, vagy pedig valahol leeshetett valami? (Ford fiesta)

2021. aug. 3. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet normális, de én is mindig meglepődök, mikor olyan motorteret látok, aminek "lyukas" az alja. Nekem eddig minden autóm alulról burkolva volt. Olajcseréhez egy ajtót le lehetett nyitni a motortér alatt, amin keresztül hozzá lehet férni az olajleeresztőhöz. Fentről nézve nagyon kell keresni kis réseket, amin lefelé kilátsz. De vannak olyan autók, amiknek teljesen csupasz az aljuk. Szellősen simán látod a motorblokk alatt a betont.
2021. aug. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy normális. Kiskategóriás autóknál, mint a Fiesta nem volt alsó motorburkolat azt hiszem a 7-es szériáig. Nekem is 2007-es Fiestám van, ezen sincs. Család egyik autóján sincsen, mind 2010 előttiek. Kb ez az évszám után tettek alsó motorburkolatot minden autóra.
2021. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk Fiestánál a motor és az akku között a váltó van, inkább a hűtő és a motor között tudsz lelátni.
2021. aug. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Az igénytelenebb és a nagyon régi autóknál igen, normális.
2021. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ár és évjárat függő.

Majdnem mindegyik 15+ éves autó ami nem prémium annak nincs leburkolva az alja.

2021. aug. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

alul szokott lenni egy víztől védő műanyag, több nem

de az sem biztos, hogy teljesen takarja az alját

2021. aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az olcsóbb kategóriájú autóknál feláras extra az alsó motorvédő műanyag burkolat.
2021. aug. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
lehet gyarilag van igy a szellozes/hutes vegett. Igazabol sok ertelme, haszna nincs, elorol ugyis bejon minden kintrol a hutoracsokon at.
2021. aug. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Régi autóknál ez teljesen természetes dolog.
2021. aug. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az összes választ! :)
2021. aug. 3. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!