Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban igaz, hogy egy 16-21...

Valóban igaz, hogy egy 16-21 éves BMW E46 igaz, rommá aláz minőségérzetben egy új Opelt, Suzukit?

Figyelt kérdés
Népítéleten olvastam.

2021. aug. 5. 19:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%
Még széphogy, ha eredeti jó, nem szétgányolt állapotban megőrzött. (Pl nem fele kárpitpatent eltörve, sufnigányolások stb(
2021. aug. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

@10, így igaz.


E46, E39, E36 - ezekkel van tapasztalatom, és elég sokféle új autót vezettem már munkámból adódóan, cégesként meg pont egy új Astra van itthon, úgyhogy az pont egy új Opel amihez tudom mérni. :)


Ha tényleg nagyon szép állapotban van egy E46 - de ehhez szinte újszerűnek kell lennie, az enyém ilyen volt - akkor anyagminőségben, meg úgy összességében érzetre tényleg mai napig jobb minőségűnek érződik, mint egy új alsó-középkategóriás autó. Bizonyos téren még egy új BMW-nél is, például azon kihaltam legutóbb egy új 1-es BMW-be ülve, hogy már most kicsit vibrált a bal oldali ajtókárpit a kicsit basszusosabb zenétől. Azért ilyet például az én E46-om nem csinált, pedig gyári Harman-Kardon szett volt benne, úgyhogy basszusból még többet is tudott (és a mostani Rover 75-öm sem csinál 21 évesen, pedig ebben is a H&K szett van).


Ismétlem, ez akkor igaz, ha tényleg gyönyörű állapotban van az a régi BMW (most épp E46, de igaz a kora többi modelljére is). Sajnos a többségükről ez már nem mondható el, nagyon rondán le lehet őket élni, lógó kárpitok, hiányzó patentek (és ezért f0s illesztések + indokolatlan zörgés-rezgés), kopott gombok-váltó-kormány, és akkor az már nem olyan, akkor már sokkal kellemesebb akár egy új Swiftben ülni szerintem.


Bevallom, én eléggé szeretem a régi BMW-ket, viszont sok minden mást is szeretek az autóiparon belül, úgyhogy objektív szemlélettel írom: nem véletlen, hogy a BMW-sek körében elterjedt az a vélemény, hogy a '90-es évek végéig (esetleg a kétezres évek legelejéig) volt igazán jó a BMW.

Itt még tényleg tartósra voltak ezek az autók elkészítve, mind műszakilag, mind az anyagok minőségét, tartósságát tekintve, a Bangle-féle utódmodellekben már a beltér hamarabb kopik, a motorok kevésbé tartósak, az elektronika problémásabb. Ezért ha egy ilyen autót nem használtak agyon, nem rúgtak le, nem olcsójánoskodva tartották, akkor a mai napig érződik rajta az a tartós minőségérzet, ami már az új megfelelőikre nem annyira jellemző.


Szóval röviden: igen, ha kiváló állapotban van egy E46, mai napig szemrebbenés nélkül rámondod hogy prémiumautó.

Ellenben ha egy szar, vagy akár csak egy kicsit megkopott darab, akkor már szerintem kellemesebb egy új olcsóbb modell.

2021. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
4# a családodat 👍🏻
2022. febr. 7. 18:59
 14/23 anonim ***** válasza:
66%
3-as, súlyos tévedésben vagy, az E46 ot nem kell hetente szervízbe vinni, megveszed szervízkönyvvel 2-300 ezer km rel, az új autó töredékéért, utána pár százezerért rendbe rakatod, neked az a kocsi kimegy a világból is és MAGASAN veri mindn téren minőségben és mindenben az új műanyag érintőképernyős kommersz átverős 5 milliós kocsikat. Nekünk a dízel E46 bizonyít, bizonyít és bizonyít, túl a félmillió km en lassacskán. A motor, váltó és diffi szétszedését kivéve MINDEN otthon szerelhető, ha van aknád pár célszerszámot és leírást a kluboldalról összeszedsz.
2022. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%
14 es vagyok . Ebben a kocsiban tervezési logika van, látod, miért is drágább egy BMW. Küszöb a műanyag alatt is többrétegű préselt lemez, persze a rozsdára itt is figyelni kell. Vaddal ütközés esetén is iszonyatosan erős az eleje, nem hullik szanaszét mint egyes típusok. Bitangerős felépítés, hihetetlen jól tervezett futómű, jó szerelhetőség és hosszú távon is megbízható, nagyon takarékos és kényelmes, guszta, ergonomikus. Nyomába se érnek mai középkategóriás kocsik, tudom, vezetek a cégnél új német kocsikat is. Inkább egy 20 éves E46, köszi szépen.
2022. márc. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
52%
15 ös vagyok. Nyilván aki leharcoltat vesz annak rámegy a gatyája, mert nem olcsó hozzá a cucc, DE még mindig ocsóbb mint az új elektromos marhaságok az új kocsikba. És ebbe ha megveszed ez meghálálja. Kettős tömegű lendkerék, motor szívórendszerében a környezetvédelmi lapkák kiszerelése dízelnél, küszöbvédő műanyag levétele, sárvédőív rozsdát időben kezelni, még mindig csak legózás egy újkocsis kínlódás mellett. Ebbe anyag van és értelmes gondolkodás, meg embernek tervezték, okosan és ésszel, nem összedobálták divattól megőrült dizájnerek. Meg ha nem szereled magadnak, az is oké, de márkaszervíz felejtős, normális maszek autószerelőhőz kell vinni. Meg a kluboldallal felvenni a kapcsolatot. Mert gyerekbetegségeket tizenévesen ki kell iktatni de mindenről van infó. EZ a kocsi gondatlan, idióta felvágós majmoknak nem való, mert drágán megtorolja az oda nem figyelést és akkor valóban vége van. De ha valaki oda figyeln is hülye, akkor nem a kocsit kell szidni. Az autót embereknek tervezik nem két lábon járó burnyúknak. Azoknak nem való autó.
2022. márc. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%
16 os vagyok. Az új kocsikból egyébként az Opel, Suzuki az egyik legjobb, mi egy öreg és egy fiatal Fiatot is hajtunk és szuper, a BMW mellett. Dicsértem az E46 ost, de új Opelt Suzukit nem állt szándékomban lehúzni, Opelből igaz régebbit vennék inkább, mert világklasszisok voltak azok még 20-30 éve, de Suzukiból bestseller minden új típus, megörökölték a még most is vállalható 30 éves Marutik legendás megbízhatóságát, de nagy dobás az SX4 Cross, a Vitara, a Swace most kezd terjedni.
2022. márc. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
72%
Viszont ennél újabb BMW t se vegyél, mert azok már csak a pénzedet eszik meg amit az E46 tal európai nyaralásra költhetsz, rakás szemétség ma már az új autó. Tervezett avultatás a BMW t is elérte sajnos. Egyes autómárkákból érdemes még 10 éveset vagy ESETLEG újat venni, elvétve, de általában válaszd ki amelyik márka, típus tetszik, keress egy 20 éveset, abból azt amelyik a legkevesebbet futott, megkímélt, szervizelt és azt vegyed. Olcsón rendbe rakatod és az 40 éves koráig is olcsóbb és biztosabb barátod lesz mint egy új kocsi 20 éves koráig.
2022. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
Ha meg Opel: Akkor „A” Vectra, „E” Kadett, „A” Omega, „F” Astra, „B” Corsa – és ezektől visszafelé korban minden más Opel SZÓ SZERINT nagyon jó – HA találsz még jó példányt belőlük, ezek ára még nem szállt el. 500 ezer km eket mai kocsik nem mennek el nagyobb felújítás nélkül, de ezek még igen.
2022. márc. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Augusztus óta nem tudtad elfogadni a válaszokat?
2022. márc. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!