Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rángat a benzin motor?

Wittmer Péter kérdése:

Miért rángat a benzin motor?

Figyelt kérdés

Egy éve vásároltam egy 2007-es 1.2es benzines Chevrolet Aveo-t. Tudni kell róla hogy elvileg 170e km van benne , és az előző két tulaja főleg városban használta. Az előző tulaj egy idősebb úr volt, állítása szerint neki 6 liter körül volt az országúti fogyasztás. Nekem 8 körül alakul,visszafogottan. Lehet talán ez is valami amin el lehet indulni.


Megvásárláskor nem produkálta ezeket a hibákat, kb 3 hónappal vásárlás után kezdődtek a bajok...

Kisebb fokozatokban (2es vagy 3as)ban tartott gázon 2000 rpm környékén elkezd úgy rángatni hogy lefejeled a szélvédőt. Ha nagyobb gázt adsz, vagy elveszed abbahagyja. Ezen kívül produkál még kisebb remegéseket fennebbi fordulaton(kb 2500-3000) szintúgy kisebb sebességi fokozatokban, de az közel sem ilyen markáns.Ezen kívül még produkál olyat hogy hideg indítas után fellő olyan 1500ig a fordulat majd hirtelen visszazuhan alapjárat alá. Olyan mintha kihagyna egy henger. Ha gázt adok neki lefullad. Ha nem akkor szépen komótosan visszadolgozza magát majd pár másodperc elteltével minden normális lesz. Melegen viszont én bizonytalannak , kicsit alacsonynak érzem az alapjáratot is. Főleg klímával. Araszolásnál sokszor rá sem merem nyomni. Még egy dolog: nem szoktam az autobahnon veretni ezért megint nem tudom mit csinál 4-5. ben , de ha kipörgetem a kisebb fokozatokat olyan 3800 és 4500 körül olyan mintha egy pillanatra elvennéd a gázt. De nem veszem el..így beböffen.De a vicc: ezt sem mindig csinálja. Melegen alapjáraton szintén olyan mintha le akarna fulladni. Mintha egy pillanatra kihagyna. Tudom,látatlanban nehéz, de 2 szerelőt is kérdeztem , ők mind azt mondták hajtsam így, nehezen megfogható hiba.

Valakinek hasonló tapasztalata ezzel a motorral? Esetleg szenzorokat kéne pucolni/cserélni?


Benzinszűrő volt cserélve+ gyújtáskábelek , továbbá volt benn egy injektor tisztítós adalékos tank, amit főleg meleg üzemben járattam ki belőle.


B12s1. 1.2 sohc.


Köszönöm előre is a válaszokat.



2021. aug. 7. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Akkor keress egy harmadik szerelőt, és csináltass egy diagnosztikát.
2021. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
100%
Esetleg felhívhatod a régi tulajt. Nem azért, hogy maceráld, hanem hátha nála is előjött a dolog, és meg tudja mondani, hol kellene kotorászni.
2021. aug. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Rángatni általában gyújtás problémakor vagy üzemanyag rendszer hiba miatt szokott, lehet kezd meghalni a benzin szivattyúd/pumpád
2021. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem biztos hogy az amire én gondolok ez saját tapasztalat nekem az okozott ilyen problémát hogy ahol tankoltam szokásuk volt vizezni tehát hígitani a benzint, és e miatt szaggatott a kocsi, természetesen ezt még ezer más probléma is okozhatja.
2021. aug. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sokminden okozhat ilyet, pl. amit fentebb írtak, nekem a régi daewoomban az okozta a megtorpanásokat, hogy szét volt korrodálva a fő testkábel csatlakozója, és néha elveszett a kontakt, ez ugye a gyújtast és a benzinpumpát is megakasztja, a motorvezérlőről nem is beszélve.
2021. aug. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3 dolog

1. Ellenőrizd a hűtővíz hőjét mérő ellenállást (megnyúlik/megszakad)

2. Tisztítani kell az alapjárati levegőt szabályozó csappantyút

3. Fojtószelep tisztítás/ellenőrzés

Általában segít.

2021. aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!