Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf 7 Variant 1.6...

Volkswagen Golf 7 Variant 1.6 TDI vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Akartam venni egy 8-as Passatot 2.0 Cr TDI motorral, de múlt héten találkoztam egy ugyanolyan idős és km futású Golf Variant-al, 1 misivel olcsóbban és nagyon elgondolkoztam, hogy nem-e lenne kézenfekvőbb ezt megvenni? Nektek mi a véleményetek a kocsiról illetve a helyzetről?



2021. aug. 8. 00:24
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Inkább egy benzines Ford Focus-t vagy Fiesta-t ajánlanék, mint ezt az olajkályhát. Az említett Ford-ok megbízhatóbbak is, kevésbé szervizigényesek, mint a sokak által (agyon)sztárolt Fauvé...
2021. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1: Kivéve az EcoBoostokat, ahol még perek is vannak folyamatban a hűtési gondok miatt, amik több esetben tűzhöz vezettek. Nem véletlen lehet bagóért EcoBoost Focust venni.

Az 1.6 TDI amúgy egész jó hírű, de én sem vennék már dízelt.

2021. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

@Előző. Miért nem vennék dízelt?

Ha írsz valamit, miért nem indokolsz?


@Kérdező:

Vettél valamit?

2022. jan. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

@3:

Egy átlag autó soros négy hengeres dízele zajosabb, érezhetően jobban vibrál mint egy benzinmotor. Ezen kívül büdös a kipufógáza a legújabb modelleknek is, ami engem zavar.

A fogyasztás előnye egyre kisebb. Egy 150 LE-s 1.4/1.5 TSI elmegy 6-6,5 literrel. Annak teljesítményben a 2.0 CR TDI a párja, kb. fél literrel eszik kevesebbet.

A dízeleknek hosszú utakon van előnye, ami a legtöbb átlagos autósnál ritka. Lassan melegszik, eldugul a DPF.


Az 1.6 TDI-vel konkrétan tapasztaltam, hogy egy szenvedés menni vele. Olyan szűk tartományban áll rendelkezésre a nyomaték, hogy folyamatosan váltogatni kell, és ha mellélősz, tizedmásodpercek alatt épül fel a turbónyomás. Egy TSI megváltás hozzá képest.

2022. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!