Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelők? Miért csinálja...

Autószerelők? Miért csinálja ezt az Opelom?

Figyelt kérdés

Van egy Opel Astra 1.8 benzinesem

Amikor indulok, vagy haladok és gázt adok felpörög hirtelen majd lassan vissza. Nagyon szarul gyorsul elozni mar nem lehet vele

2003

1.8 125 le


2021. aug. 8. 20:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Talán mert igaza van? Csak a hozzátok hasonló fotelszakik osztják az észt látatlanba. És ha nem is kuplung? Mi van ha elnyalt féltengely ricni miatt eldifferál?
2021. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 krwkco ***** válasza:
95%

#11

Nagyon sok dolgot nem lehet távolról kitalálni, de ezek a tünetek nagyon jellemzőek. A motor felpörög, az autó nem gyorsul. A váltó mechanikus => megszakadt a kapcsolat a motor és a váltó között. Miért? Mert egy kopó alkatrész -a kuplung- elkopott.

Kínodban kigondoltad ezt az elnyalt féltengely ricnit, mint okot. De ez egyrészt sokkal ritkább, másrészt ebben az esetben mitől jönne vissza a hajtás, ha lecsökken az átviendő nyomaték?

2021. aug. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Aha. Szóval mert tapasztalatlan vagy és nem láttál ilyet, akkor már nem is létezik. Ne aggódj. 10-15 év múlva majd rájössz. Addig okoskodj tovább a fotelből.
2021. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 krwkco ***** válasza:
93%

#13

Hadd ajánljam figyelmedbe a "ritkább", ritkán szó jelentését:

"1. kevés alkalommal; nem gyakran."

[link]

2021. aug. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Mint mondottam, majd rájössz egyszer. Odamenne hozzád a kérdező, te puszta kivagyiságból kicseréled vaktában a kuplungjàt, majd koppansz hogy még mindig nem jó. Persze gerinced az màr nem lenne benyelni a többlet költséget amit okoztál. Csak távolról nagy az arcod.

Én már futottam bele ilyenbe. Nem kellemes amikor az egód szarvát letöri a valóság. Akkor válik el milyen szakember vagy. Én lenyeltem a békát és tanultam belőle. Nincs vaktába diagnosztizálás. Akkor sem ha 99% az eséje.

Te is rá fogsz erre döbbenni. És fájni fog. Akkor majd megtanulod milyen haszontalan szó a RITKÁN. Mert az ügyfél nem fogja kifizetni a kuplung árát, csak azért mert az a GYAKORI hiba.

2021. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kuplung hiba ez amit egyesek írnak. Persze lehet hogy az de közel sem biztos. Erre akkor kapsz pontos választ ha elviszed egy helyre, kérsz egy diagnosztikát és megmondják mi a baja, adnak egy ajánlatot hogy mit kell cserélni mi mennyibe fog fájni neked és még mindig eltudod dönteni hogy kéred a javítást vagy sem. De legalább tudni fogod mi a baja így azzal tovább léphetsz több helyre elmész kérsz ajánlatot és ha mindenhol ugyan azt mondják nagyjából hasonló árakon akkor a legolcsóbb vagy számodra legszimpatikusabb helyre elviszed megcsináltatni.
2021. aug. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!