Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen elektromos autót...

Milyen elektromos autót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni a közeljövőben egy autót, akár használtat, de még nagyon jó állapotban lévőt. Ti milyen autót ajánlanátok?


Nem csak városi használatra kellene, mert ha szabin vagyok, jópár kilométert utazgatok Európában, illetve a hétköznapokban is eleve napi szinten autópályázok.


Mit ajánlanátok? Maximum olyan 30 ezer €-t szándék rá. Talán többet is, még nem tudom pontosan. Nem igazán értek az autókhoz, így majd viszek magammal segítséget a vásárlásnál, de addig is szeretnék nézelődni, tanácsot kérni. Köszönöm szépen előre is.



2021. aug. 9. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Tesla.
2021. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Elektromos autót - egyelőre - ha tényleg sokat jársz nagyobb távokon, nem ajánlanék. Városi autónak, vagy olyan embernek, aki csak évi 1-2 alkalommal megy párszáz kilométert nyaralni, már jó a technika, de a töltőhálózat még nem elég sűrű + a hatótáv még nem elég jó ahhoz, hogy ilyen túrákra ajánlható legyen. Nekünk van (2018 e-Golf), próbáltunk is vele menni hosszabb útra amikor eladtuk a régi utazós autónkat, nyilván kivitelezhető, de folyamatosan ott van az emberben, hogy vajon a hatótáv még mennyit fog csökkenni ha 120 helyett 130-cal megyek (ennél gyorsabb tempót el lehet felejteni hosszú távon), vajon amit most kiír az tényleg annyi-e - stresszes, és akkor is az, ha már ismered az autód egy ideje.

Mi is sokat utazunk, mint mondtam, volt is előtte egy autónk kifejezetten erre a célra, gondoltuk megpróbáljuk nélküle. Nem volt jó, vettünk egy újabb nagyautót ezekre az utakra. Szerintem az elektromos autó jelenleg csak ebben a felállásban kivitelezhető, amennyiben nem csak kis utakon használja az ember: kell mellé egy másik, amivel hosszabb távokon elpufogsz.


Vagy ha mindenképp egyetlen autót akarsz eltartani (mint egy normális ember, ami én nem vagyok, még öreg hobbiautóim is vannak), akkor hybrid lehet neked most a legjobb megoldás. A Lexus háza táján néznék szét, ennyiért kaphatsz szép GS 300h-t például (vagy NX-et, de az SUV, nálam a feleslegesen nagy és nehéz kasztni ellent mond a környezettudatosságnak, hibrid vagy sem), esetleg BMW 330e is belefér már ebbe az összegbe, de van a VW Passatnak is plug-in változata.

2021. aug. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Hoszabb távra nem ajánlott az elektromos autó, főleg nem Magyarországon, ahol még nincs kialakulva az elektromos töltőállomások infrastruktúrája. Csak egy példa: én vidéki vagyok, 230 km-re lakok pestről, de a barátnőm pesten jár egyetemre és gyakran viszem-hozom. Ezt a 230 km-es távot oda-vissza (plusz a pesti városi közlekedést) egy elektromos autóval nem lehet megtenni, miközben a dízelemmel a fél tankból még jócskán marad is.


Az elektromos autók jelenleg csak rövidebb távra használhatóak, ha találsz is töltőállomást, a tankolással ellentétben a töltés nem másfél percig tart.


Ha mindenképp elektromos kell, akkor inkább hibrid.

2021. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy Németországban élek, ha számít egyáltalán a kérdés szempontjából.
2021. aug. 9. 16:06
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban számít, hogy ott jobb a töltőhálózat, de az eurós árból gondoltam is, hogy nem Magyarországon élsz. Sajnos még ott sem elég jó, gyorsabban nő az elektromos autók száma, mint a gyorstöltőké, nagyon könnyen bele lehet futni egy olyanba, hogy lemerültél, de 1 órát vársz mire te is fel tudsz tölteni.
2021. aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít. Sőt, ott még nagyobbak is a távok, szóval méginkább igaz, amit írtunk.
2021. aug. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, a hibriden én is gondolkodtam már. Egyébként pont a környezettudatosság miatt szeretnék elektromos autót. Tetszenek a nagyobb autók, nem nagyon nagyokra gondolok. Viszont alacsony szénmonoxid kibocsátása általában a kicsi autóknak van. Jelenleg egy kicsi "szappantartóm" van, benzines. Viszont szeretnék már váltani.


A Teslák tetszenek, de ugye azok kb. 60 ezer felett vannak, vagy lehet picit kevesebb. Talán használtam hozzá tudnék jutni egyhez, persze gondolom nem 30 ezerért. Ki kellene pótolni.

2021. aug. 9. 16:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is kisebb testű, benzines autóm van. 4-5 litert eszik.


Ugyanakkor felmerül bennem a kérdés, hogy 10-11 millió forintot megéri-e egy autóba belefektetni, "csak" azért, hogy környezetbarát legyél?


Írod, hogy egy kis "szappantartód" van jelenleg. Nekem ebből az jön le, hogy túl vastag nem lehet a vagyonod. Olvastam valahol, hogy az ideális az összvagyon 10%-át az autóban tárolni, meg persze arra sem árt gondolni, hogy miből tartod karban az autót, illetve miből cseréled az alkatrészeket hozzá pl. egy karambol után?


Félreértés ne essék, tőlem olyan autót veszel, amilyet szeretnél, ha az anyagi háttered biztonságos hozzá. Ellenkező esetben lehet, hogy belemégy egy hülyeségbe (+ rengeteg hitelbe).

2021. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a hétköznapi embernél kell kezdeni az elektromos autóra váltást, előbb a cégek váltsanak. Kényszerítse ki rajtuk az állam, ugyanúgy a tömegközlekedést is "zöldítsék".


Annyira nagyon nem látom, hogy pl. Kecskeméten az autógyár biogázos, vagy elektromos buszokat adott volna a városnak.


DE van ellenpélda is (szerencsére).


[link]

2021. aug. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8-9 vagyok, elnézést, most olvasom, hogy Németországban élsz...


Végülis a mondanivalóm egy része még mindig igaz, neked kell dönteni.

2021. aug. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!