Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus 2 kombi 1.6 benzine...

Bálvány kérdése:

Ford Focus 2 kombi 1.6 benzines esetén indításnál hangosabb/zajosabb a motor...Hogyan, mennyiből orvosolható?

Figyelt kérdés

Régebben vettem egy Focus 2 kombit 1.6 benzinest. Indításnál hangosabb/zajosabb a motor, ami kb. fél perc után sima egyenletesbe

vált. A kocsi jól megy, fogyasztás gyári, olajat nem eszi. Mi lehet a gond?

Először hidrotőke problémára gyanakodtunk, aztán azt mondták, ez valami 'lapkás' motor és 'lapkák' állításával, cseréjével orvosolható a probléma. Mennyire komoly gond ez? Milyen javítási költséggel számolhatok?



2021. aug. 9. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Komplett motor csere, 350ezer lesz. Szívesen...
2021. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A működési elv, hasonlít a hidrotőkéhez.

A "lapkás" szelephézag állításnál, gyakorlatilag nincs "állítási lehetőség" (mármint csavarral), hanem a vezérműtengely bütykénél, különböző vastagságú korongok cseréjével lehet változtatni a szelephézagon.

Elég macerás, és korong készlet is kell hozzá.

De, én azt hittem, hogy már rég nem gyártanak ilyen motorokat.

2021. aug. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:

"Mennyire komoly gond ez? Milyen javítási költséggel számolhatok?"

A szelephézag ellenőrzése kb. 0,5 óra munkadíj. Le kell venni a szelepfedelet és hézagmérővel ellenőrizni a gyári értékeket. A lapkák cseréje már húzósabb. Csak jól felszerelt Ford szervíz tudja megcsinálni, mert nem árt egy teljes lapkakészlet, hogy azonnal cserélni lehessen.

De egyáltalán nem biztos, hogy ez a hiba. A lapkás megoldás nem érzékeny az olajnyomásra, ezért nem csak indulásnál zajos, ha zajos.

2021. aug. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!