Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán mikor kezd el az...

Autópályán mikor kezd el az ember szeretni menni 130-al jogsi megszerzése után?

Figyelt kérdés

Mikor múlik el az, az érzés hogy


"dejó lenne ha már letérnénk és nem kéne minden ezred másodpercre figyelnem, mert ha nem teszem, akkor csúnya vége lehet"


?


2021. aug. 11. 15:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sokkal egyszerűbb, mint egy szutykos főúton mondjuk 90-100 körül menni. Kevesebb a hibalehetőség. De ha nem megy, akkor menj csak 110-el. Majd megszokod.
2021. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

nekem jogsi után már másnap sem esett nehezemre a sebességhatáron menni

autópályán haladni a legegyszerűbb, kb semmit nem kell csinálnod csak menni egyenesen a sávodban, nyomni a gázt és sávot váltani ha kell

2021. aug. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal szerettem. Autópályán menni a legegyszerűbb.
2021. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

autófüggő; van olyan, amiben soha, másikba meg beülsz és észre sem veszed a sebességet


de egyelőre: maradj a külsőben és menj kamionok tempójában

2021. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Pedig autópályán 130-cal menni kisebb koncentrációt igényel, mint a belváros, ahol ugyanannyi sáv van, mint a pályán, csak még hozzá kerékpár, gyalogos, busz, troli, villamos is :))
2021. aug. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 krwkco ***** válasza:
76%

"Autópályán mikor kezd el az ember szeretni menni 130-al jogsi megszerzése után?"

Amikor ötödszörre trafizzák le 180-nál. :-)

2021. aug. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tipikusan olyan, hogy mész és megszokod. Mondjuk pályán 130-al nem kellene stresszelni, sokkal védettebb, sokkal kevesebb inger, hibalehetőség van.


Amúgy szerintem sokkal rosszabb az mikor valaki lassabban megy és mindenki elkezdi őt kerülgetni.


Én mondjuk friss jogsival rögtön az első napokban felmentem pályára és lementem vidékre. Számomra azt mondom, sokat is segített az elején, hogy a pálya egyszerűbb. Könnyebb volt megtanulni az autó mozgását, gyorsítást, lassítást, előzést meg úgy magát a sebességet.


Na meg mi az, hogy "nem kéne minden ezred másodpercre figyelnem"? Ha autóban ülsz, akkor minden esetben minden ezredmásodpercre figyelned kell. Egy főút, vagy lakott terület ilyen szempontból sokkal több odafigyelést igényel és ha nem figyelsz akkor annak is "csúnya vége lehet".

2021. aug. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Autópályán ha valaki szabálytalanul megy annak súlyosabb következményei vannak mintha autóúton vagy a városban
2021. aug. 11. 16:27
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Jajj Istenem... Megint egy dedóssal van dolgunk.
2021. aug. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Lakott területen kívül a balesetek nagy része túl nagy sebességből és hibás előzésekből származik. Pályán nincs baleset előzésből, ha pedig 130 helyett 160-nal mész tudod mi történik? Semmi, annyira egyenes az út, minimális kanyarokkal.


Mit takar nálad az, hogy szabálytalanul megy?


KSH alapján negyed évente átlagosan 2800-3200 baleset van országosan, ebből autópályán kevesebb, mint 100.

2021. aug. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!