Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni kuplung nélkül váltani?

Figyelt kérdés

Ültem az egyik kollégám mellett már párszor, mikor ő hozott haza. Mondta, hogy nemrég csináltatta meg a váltót az autójában, mert valami szinkron gyűrű(?) nem volt jó benne, és emiatt nem lehetett normálisan váltani. De mondta, hogy neki nem volt gond, ő már így használta több mint 1 éve, csak most a felesége is használni akarja, és ő nem tudott úgy váltani. Kérdeztem, hogy ha nem normálisan kellett akkor váltani, akkor ő hogyan tette. És mondta, hogy a szinkron valami miatt manuálisan kell szinkronizálni, pont a megfelelő időpillanatban kell a következő fokozatba húzni a váltót. Meg is mutatta, váltott 3-4-et úgy, hogy nem használt kuplungot. Nem is lehetett észrevenni, hogy váltott. Nem rántott az autó, nem is adott hangot, semmi nem volt.

Mennyi idő alatt lehet így megtanulni kuplung nélkül váltani? Sokat gyakorolhatta? Vagy tök egyszerű így váltani? Én eddig nem is tudtam, hogy lehet ilyet.



2021. aug. 11. 18:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
🤦🤦
2021. aug. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy két óra alatt rááll a kezed, de ez idő alatt több fogat gyalázol le a fogaskerekekről, mint normál használatnál 20 év alatt :D
2021. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 hypno ***** válasza:
12%

A szinkrongyűrű azt a célt szolgálja, hogy a két különböző sebességgel forgó fogaskereket azonos fordulatszámra hozza.


Kuplung nélkül nem lehet váltani. A nem szinkron sebességváltóknál nem elhagyják a kuplungolást, hanem duplán kuplungolnak

Volt már kérdés

Itt jól kitárgyalták:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..

2021. aug. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

"Kuplung nélkül nem lehet váltani." De akkor ez az aszinkron váltókra igaz, nem? Mert a másik kérdésben erről volt szó. Azt nem tudom, hogy míg rossz volt neki a szinkrongyűrű hogyan váltott, de most amikor megmutatta 100% hogy nem ért hozzá a kuplunghoz.

2021. aug. 11. 19:05
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Lehet váltani kuplung nélkül is, nekem is szállt már el a hidraulika és nem igazán működött a kuplung munkahenger...


Kivenni gyerekjáték, betenni már rá kell érezni, de full baromság, csak tönkre vágja vele az ember a váltót.

2021. aug. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%

Ha szar a szinkrongyűrű, akkor duplakuplunggal szoktak váltani, a kuplung nélküli véltásnak ehez nem sok köze van.

Valószínüleg a haverod baszta szét a váltót amikor gyakorolta a kuplung nélküli váltást...

A kérdés a válasz:

Motoron egyszerű megtanulni, ott bármelyik fokozatot könnyedén lehet kapcsolni így is. Autón nehezebb, hisz a H séma miatt nagxon hosszú utat jár be a váltó. Ha ki akatod próbálni, akkor 3-asból 4-esbe érdemes, mivel ott csak gyorsan hátra kell húzni. Egyébként nem nehéz, mész és amikor elengeded a gázt, akkor gyorsan hátra húzod. Ha lassú vagy akkor max üreseben marad. Ilyenkor, mikor elveszed a gázt, az áttétel holtjátéka miatt idő kell, míg motorfékre "vált". Ez a terhelésváltás, ekkor kell gyorsan váltani. Amúgy motoron, ha már kicsit meg van nyúlva a lánc akkor sokkal könnyebb...

2021. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Lehet váltani kuplung nélkül is, csak oda kell figyelni. Felfelé váltásnál a gázelvételkor érezni a pontot amikor a jármű tehetetlensége miatt oldódik a hajtás a motorfékezés előtt, akkor finomat kijön sebességből majd egy gázfröccs után ugyanígy be is tudod húzni magasabb fokozatba.


Visszafelé is ugyanez csak az némileg nehezebb.

2021. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon érzéssel lehet így valtani, mikor elfolyt a kuplungolajam, kénytelen voltam így letolni a maradék 100 km-t, végig rettegve, hogy csak megállni ne kelljen :)

Sajnos egyszer meg kellett.

2021. aug. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a megállással nincs gond... csak az elindulással :D
2021. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha nincs előtted senki akkor az sem gáz, leállítod, egyes, indítózol teli gázzal és gó. Nyilván azoknál a verdáknál amik kuplung nélkül nem indítóznak ez nem megoldható :)
2021. aug. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!