Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda O2 1.6 MPI magas olajfog...

Skoda O2 1.6 MPI magas olajfogyasztás?

Figyelt kérdés

2007 1.6 bse mpi az alany. 160e km jelenleg.

Kerek 800km pályázás volt tegnap (130km/h tempomattal) ~ 1liter 3deci ment bele ugy hogy a nivopálca "a" tartományába kerüljön tehát 4.5L tele.

Mennyire vészes? Gyári könyv 0.5L / 1000km-t ír.



2021. aug. 12. 10:57
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

5w30 Castrol Edge. A gyári előírt.

Szerelőm mondta hogy érdemes 5w40 et kiprobálni Valvoline Maxlife.

Szeptemberbe tudok legközelebb szervizbe menni, mert németbe járok melozni.

Igazábol Ez a 800km nem egy olyan távolság hogy így egye az olajat. Régi G Astrámmal 1 éven át jártam Frankfurba az meg ~1200km És Csak pár decit kért egy ilyen út után. Na ennyit a rossz "olajevő" ecotech ről. A mostani MPI motor meg rendesen issza.

2021. aug. 12. 18:14
 12/13 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a harmicast az én autómban pl nyáron 30 fok felett nem ajánlják, helyette a 40-et írják. Nem tudom lehet-e ez az oka. Megoszlóak a vélemények. Valaki szerint marhaság.
2021. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy piszok könnyen melegszik a motor, és nagyon nehezen akar lehülni. De most meg jönnek a hűsebb idők,lehet változik az olaj fogyasztás is. Szeptemberbe mindenképp 5w40 re váltok valamint átnézetem a bevált szerviznél hogy mit lehet csinálni.
2021. aug. 12. 19:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!