Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 30 kötelező forgalmi óra...

A 30 kötelező forgalmi óra azt jelenti, hogy 30x kell elmenni egy órára, vagy egy alkalmanként több óra is levezethető?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a 30 a minimum és 45 perc általában és sokkal több, kell a sikeres vizsgához. De ez azt jelenti, hogy minimum 30x bekell utazni, vagy mondjuk 3 óra is levezethető egyszerre?

2021. aug. 15. 00:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármennyit lehet egyszerre vezetni, összesen kell meglennie. Mondjuk 3 órát nem "szokás", általában max 2 óra szokott lenni egyben.
2021. aug. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha a 30 órát vesszük alapul legjobb esetként (bár úgyis több lesz), akkor hány órát szoktak rutinpályán tölteni, mielőtt forgalomba mennek? És a vizsgaútvonal különböző helyeken van, vagy általában ugyan az a terület? Hogy lehet kideríteni, hogy melyik autósiskolának van elérhető közelségbe vizsgaútvonala, hogy ne kelljen nagyon messzire beutazgatni?
2021. aug. 15. 00:56
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

45 perc (1óra) kb semmire nem elég, bár vannak oktatók akik 1 órákat mennek a tanulókkal, általában 2 órás turnusok a jellemzőek.

Többet se nagyon szoktak egy gyakorlásra ajánlani, mert kifáradva a tanuló koncentrációja nem megfelelő, és az előírás szerint is a két óra után legalább egy óra szünetet kellene tartani, kétszer két óra lehet a max gyakorlás a szabályokat betartva, de arra is kevés a példa, bár nem igazán ellenőrzi senki.


Oktatótól függ, hogy rutinpályán kezdi-e az oktatást, jellemzően inkább nem, de ha rutinpályán is kezd, akkor is max 2-3 alkalom, az óra ott is ugyanúgy ketyeg, mint a közúti gyakorlásokon.

2021. aug. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgaútvonalat nem az autósiskola határozza meg, hanem a közlekedési felügyelet. Általában a vizsgaútvonalakon vezetnek a tanulók, ha rákeresel az interneten nagyvonalakban bemutatja, de nem ír minden utcát! Nekem nem volt külön rutin, néhány órát egy nagy üres parkolóban keringtem. A legtöbb dolgot forgalmi helyzetben mutatta az oktató. Vezetni szerintem a két óra az ideális. Előfordult, főleg az elején, hogy a végén már alig vártam, hogy leparkoljak.
2021. aug. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Az hogy mennyi időt fogsz rutinpályán tölteni csak attól függ, hogy hogy fog menni. Van aki már a második alkalommal forgalomban vezet, van aki csak 15 óra után, ezt nem lehet előre megmondani. A vizsgaútvonalakat meg tudod nézni a neten ha beírod a város és az autósiskola nevét. Messzire utazni viszont nem kell, vagy nem teljesen értem hogy ezt hogy érted. Ha kész a kresz akkor a választott autósiskolával megtörténik a kapcsolatfelvétel, majd ha az egyik oktatójuknak lesz szabad helye, akkor fel fog keresni. (A legtöbb helyen szerintem válogatni is lehet, akár csak aszerint hogy dieselt vagy benzinest akarsz vezetni, akár oktató szerint. Ezzel csak annyi a baj, hogy nagyon tele szoktak lenni az oktatók, szóval ha nem fontos hogy milyen autót vezetsz és nem érdekel az oktató neme, akkor szerintem érdemes már az első szabad oktatóval kezdeni is hogy haladjon a dolog.) Aztán az oktatók rugalmasak, ott fog felvenni, ahol az neked megfelelő, nyilván értelmes keretek között. Tehát ha te pl faluból utazol be egy városba, akkor az oktatóval meg kell beszélni, hogy pl a buszpályaudvarnál vegyen fel. Aztán onnan majd elvezetgettek a vizsgaútvonalakra.
2021. aug. 15. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 órákat vezettem, rutinpályán úgy voltunk, hogy minden alkalommal kezdésként végignyomtuk a feladatokat, aztán irány a forgalom
2021. aug. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, a vizsgaútvonal egy adott városon belül mindig ugyanaz, tök mindegy, ha van 20 autósiskola a településen, akkor is minden tanulónak ugyanaz lesz a vizsgán.


Egyébként nem javaslom a vizsgaútvonalak bemagolását. Nekem az első oktatóm ezt akarta csináltatni velem, aztán váltottam oktatót, ég és föld... Meg kell tanulni közlekedni, ez nem egy történelem tétel, amit be lehet magolni és emlékezetből csinálni.


Én mindig két órát vezettem egyszerre, szerintem a legtöbb oktatónál van erre lehetőség.

2021. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgaútvonalak csak közlekedési csomópontok, nincs leírva, hogy a csomópontokhoz milyen útvonalon, milyen kitérőkkel kell eljutni.

Sőt, az sem ritka, amikor meg a csomópontokat sem érintik a vizsgán.

Egy kisebb településen lehetnek majdnem fix útvonalak, ott viszonylag kevés lehetőség van a kitérőknél (jobbkezes kereszteződések, egyirányú út, parkolások, stb), de pl Nyíregyháza, Szeged, Miskolc, Debrecen már elég nagy ahhoz, hogy a vizsgaútvonalakat tartva sem lehet azokat begyakorolni.

Anno Debrecenben tanultam vezetni, nagyon sok helyet megmutatott az oktatóm, "ha a vizsgán erre jövünk, erre különösen kell figyelni", de ò sem tudta előre a pontos útvonalat.

A vizsga napján, amikor már tudta, hogy ki lesz a vizsgabiztos, a vizsga előtti gyakorláson is mutatott néhány helyet "ez a vizsgabiztos szeret erre jönni" jelszóval (két balra kanyarodó sáv, stb).

A vizsgán aztán kb 15 percet mentünk az útvonalon, amikor a vizsgabiztos "megkére" az oktatót, hogy lenne egy kis elintézni valója, meg tudnánk-e oldani...

Mondta a címet, az oktató pedig adta tovább az utasításokat, hogy merre megyünk... a vizsgabiztos rendes fazon volt, 2-3 alkalommal is segített, lényegében előre szólt, hogy a következő keresztezódésnél mi lesz - eltértünk az útvonaltól, de nem éreztem, hogy meg akar buktatni, valóban volt elintézni valója, ami egy percig sem tartott. (gondolom ez szabálytalan, de kit érdekel, ha a vizsga sikeres)

A lényeg, hogy az oktatásokon nem csak a vizsgaútvonalakat kell járni, a gyakorlás utolsó harmadában a legtöbb oktatónál "próba vizsgák"vannak, de menni kell olyan helyekre, ahol a figyelést, reagálast lehet gyakorolni - ezek lehetnek apróságok, pl kanyarodás után van néhány méteres záróvonal, ott még nem szabad sávot váltani, egy bukkanó után útfelújítást végeznek, amit a tanuló előre nem tud, hogy reagál, stb.

2021. aug. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én Egerben vizsgáztam, ott egy bő tucat vizsgaútvonal közül kellett húzni. Ha a harminc órából levonod az elején az alapokat (rutinpálya, gépjármű alapvető kezelése stb.) akkor durván egy órád marad minden útvonalra. Magyarul az összeset pont végig tudod járni egyszer. Begyakorolni esélytelen.
2021. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én eleinte 50 percet vezettem heti 2 alkalommal. Kb. A 20 óra körül váltottunk. Innentől heti 4 -5 x 50 perceket vezettem. Nagyon ritkán volt, hogy egy nap 2x 50 percet mentem, de mivel a heti minimum 4 órának meg kellett lenni így még a hét két napján 2×50 percet mentem. Így ért rá az oktató. Amúgy nekem is jobb volt, hogy szinte minden nap mentem vezetni egy kicsit. Annak az autóssulinak, ahova én jártam, nem volt tanpályája, így egy használaton kívüli parkolóban szerencsétlenkedtünk 1 órát, aztán mentünk is a forgalomba. Sokkal gyorsabban a forgalomhoz szoktunk, mint azok akik 10-15 órát a tanpályán voltak.
2021. aug. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!