Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alvázszám nélküli autó:...

Alvázszám nélküli autó: Melyik a kisebbik rossz? Ha próbarendszámot bérelek rá, vagy ha kicserélem az alvázszámot (beüttetem egy másikét)?

Figyelt kérdés

Már többször tettem fel kérdést ezzel kapcsolatosan. Egy Trabantról van szó, amit még 2 éve mentettem meg egy bontóból. Épp előttem adták le pár órával. Mivel jó állapotúnak tűnt, megvettem a bontóból és felújítottam.

Azonban jött a bökkenő: ALVÁZSZÁM NÉLKÜL adták a bontóban. Valaki meg tudja mondani, hova lett az alvázszám? Mivel mikor vettem nem szóltak. Én találkozóra járásokra, meg hobbi autónak vettem.

Azóta próbáltam valahogy elintézni a papírokat is, de mindig falba ütköztem. Semelyik okmányirodában nem tudnak segíteni. Annyi derült ki, hogy "véglegesen kivonva". Rendszám nem volt hozzá. Jelenleg garázsban áll az autó.

Két megoldás jutott eszembe, amik nem tudom, hogy hivatalosan megoldhatóak-e.

1) Van ismerősöm aki tud adni P-s rendszámot, és azzal közlekedni azon alkalmakkor amikor használni kívánom.

2) Tudnék szerezni másik kasznit, amiben van alvázszám és a papírjai is megvannak. És esetleg annak az alvázszámát átütni/beleütni a felújított, jelenleg alvázszám nélküli példányba, plusz rendszám át, és gyakorlatilag annak a papírjaival "élne" tovább amit felújítottam.

Melyik megoldást válasszam? Melyik lehet kevésbé problémás? Illetve mi jár azért, ha valahol észreveszik? (Pl. egyszer el akarom adni)

Továbbá valaki meg tudja mondani, hogy a fentiek mellett milyen megoldások alkalmazhatóak még, amik nem olyan vészesek?

Minden választ, segítséget megköszönök.



2021. aug. 17. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Teljesen szabálytalan, téged és a P rendszám tulaját is megb/sszák érte, lassan kikopik a köztudatból a dolog, még könnyebb lesz a rendőröknek kiszedni érte

2. Szintén illegális, kb. be is zúznák azonnal mindkét kocsit, ez a manőver egyedi azonosítóval visszaélés, vagy mi is lehet, ami már BTK tétel szerintem


A nem olyan vészes megoldás a trailer.

Mivel a kocsi így a neveden sincs, ezért elméletben nem tudsz vele kezdeni semmit már.

Én azt csinálnám, hogy a papíros kasztniba pakolnám bele a felújítottat, és akkor lenne egy jó autód (Ha nevezhető annak), ami jogilag is tiszta.


Ami szintén illegális, de nem nagyon lehet megbukni vele, hogy természetes kopásra hivatkozva AF-es forgalmit kérsz. A papírok nélkülin kisavazod az alvázszámot, majd a papíros adataival viszed szemlére, ahol megállapítják hogy a természetes elhasználódás miatt olvashatatlan már az eredeti alvázszám. Mondjuk itt is kell az okosság, mert senki nem olyan hülye, hogy beveszi, hogy egy OT állapotú kocsin csak az alvázszám porladt el.

2021. aug. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Engedd el azt a fingszitát. Használd donornak a meglévő papíroshoz.

Amúgy a trabanton az alvászszám, ha jól emlékszem, csak egy felhegesztett plecsni. Le lehet szedni sérülés nélkül... khm, robitusszin.

2021. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik sem fog működni alvázszám nélkül. A P-s rendszám se csak annyi, hogy felpattintod. Lehet bérelni, nincs azzal gond, azonban az autónak lennie kell egyedi azonosítójának és nem lehet forgalomba helyezve, vagy ideiglenesen kivonva sem. Plusz a P-s rendszámmal menetlevelet kell vezetni, az utas szállítás is problémás. A rendőr ki fog szedni a forgalomból, mert ezernyi hibázási lehetőség van.


A második full bűncselekmény. Ha egy ócska kocsi miatt büntetett előéletű akarsz lenni, akkor hajrá. Egy ilyen öreg kocsinál azonnal kiszúrják a műszakin is, ha friss és fényes az alvázszám környéke. Nem tenném.

2021. aug. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3: De van vele gond. A P-rendszám nem bérelhető, azt csak a jogosult, vagy annak beosztottja/alkalmazottja használhatja.
2021. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy trabit alvázszámmal, papírokkal és a kettőből építs egyet, majd ot rendszámozd meg.
2021. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!