Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Volvo C30/S40 csak a Volvo...

A Volvo C30/S40 csak a Volvo név miatt ilyen drága?

Figyelt kérdés

Focus 2-ket nézegetek régóta következő autónak, mert abban az árkategóriában azt találom a legjobb értékűnek. Ott van persze még a Mazda 3, de az nagyon rohad, illetve a C30/V40, amit eddig azért nem néztem, mert nem ismerem személyesen. Most viszont volt hozzá szerencsém, teljesen rendben találtam magamnak és hát ugye full Focus 2, így motorikusan és mechanikusan egyaránt megbízók benne. Viszont egy jó fél millióval drágább a piacon.

Ennek csak márkabeli oka van? A Ford az túl proli, ezért olcsóbb? Tudtommal semmi jelentős különbség nincsen, a futómű ugyanaz, a motor ugyanaz, a váltó talán saját, de az ennyit nem jelent.


2021. aug. 17. 12:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem V40, hanem S40. Elírtam a leírásban.
2021. aug. 17. 12:28
 2/6 anonim ***** válasza:
valószinűleg a volvo név a drága. volt nekem egy V50-s volvom, psa/ford motor volt benne. amikor szervizeltem akkor pl. féktárcsa, fékbetét, olajszűrő, levegőszürő vásárlásánál ha focushoz vettem akkor minden 25-40 százalékkal olcsóbb volt. a legnagyobb dizel és benzines motor ezekben a modellekben egyébként saját fejlesztésű volvo motor. állítólag azok sokkal tartósabbak és jobbak mint a ford/psa motorok.
2021. aug. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Focus tucat autó volt.

A Volvo több komfortot és kényelmet kínál.

A motor ugyan az, de PSA, nem ford

2021. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Miért, drága? Már 1,5-2 millió forintért kapsz épkézláb C30-asokat, S40-et még egy fokkal olcsóbban.

Egyébként szinte semmi köze a Focusodhoz egyiknek sem - nem hogy jelentősek a különbségek, de égbekiáltóak -, ez nem olyan átcímkézés, mint amiket a Volkswagen szokott csinálni, teljesen különálló tervezés, legfeljebb a tengelytáv meg bizonyos alkatrészek lehetnek közösek, de a használt piacot úgy általánosságban pont rohadtul nem szokta érdekelni az azonos motorizáltság.

2021. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 A dízel a PSA.
2021. aug. 17. 14:47
 6/6 A kérdező kommentje:
#4 Nem csak a motor azonos, hanem a komplett futómű. A Ford C1 platformjára épült és egytől egyig megegyezik. Az egyetlen nagyobb/jelentősebb eltérés, amit említettem a kérdésben is, az a váltó, de azt leszámítva ctrlc-ctrlv.
2021. aug. 17. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!