Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek nem lesznek bajok...

Szerintetek nem lesznek bajok az új rendszámok formátumával ha ilyen "vicces" rendszámok is születhetnek?

Figyelt kérdés

Ugye ez lesz az új formátum jövő júliustól: AA AA-123


Na most, nem lehet hogy egy idő után ilyen rendszámok születnek:

FA SZ-111

SZ AR-000

BA SZ-969

PO CS-696

KR VA-123

stb.


Az ilyen rendszámokkal szerintetek mi lesz?



2021. aug. 18. 21:17
1 2
 1/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%

Akármilyen formátum lenne, mindenhogy lennének vicces formációk.

A mostani rendszámoknál is van.

2021. aug. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ilyen sorozatúakat egyszerűen nem fogják kiadni.

Most sem lehet egyediben kérni trágár vagy félrevezető rendszámokat.

2021. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

NEM!


1) az első 2 helyen vagy 2 mássalhangzó, vagy 2 magánhangzó állhat majd, tehát mássalhangzó-magánhangzóval nem

2) kétjegyű mássalhangzókból csak a DZ az amivel kezdődhet majd a rendszám


Mondjuk a KR VA az kijöhet még így is, ha a példáidat nézzük. Direkt azért lesznek ilyen feltételek, hogy ne nagyon jöjjenek ki értelmes szavak - 4 betűvel ugye jóval több van, mint 3-mal.

(Én mondjuk hülyeségnek tartom, mert pont az lenne a cél, hogy minél hosszabb időre megoldják, és így, hogy pl. A betű mellett csak A,E,I,O,U állhat ezzel máris szűkül egy csomó. Egyszerűbb volna csak simán kihagyni a kényes szavakat adó kombinációkat, ahogy eddig, a jelenlegi rendszerben is történt.)

2021. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A magyar nyelvű trágár vagy pajzán szavakat eddig se adták ki (nincs pl. FOS vagy SEX rendszám). Idegen nyelveket nem nézték, az ASS, FAG, GAY, PUS simán ment eddig is.

Én épp azért vártam a négybetűseket, hogy röhöghessek majd a FUCK, SUCK, ANAL, CUNT és hasonlókon, kár, hogy kiküszöbölték...

2021. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. aug. 19. 15:19
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

#4

De igen, nézték, csak "nem jött össze"

Az ASS és a GAY még a '90-es években volt aktuális és akkor még nem volt az angol elterjedve. Talán az illetékesek nem tudták, hogy miként kell leírni, így az ASS helyett az ESS maradt ki, a GAY helyett pedig a GEJ és a GEY.

Sőt, már nemcsak a trágár, hanem a szimplán negatív jelentéstartamú szavak sem jönnek, legutóbb a SIN (bűn) maradt ki.

2021. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb még a rendszámokról szóló hír első napjan megjelent az a hír is, hogy ezeket a kombinációkat nem lehet majd kérni.
2021. aug. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

SGG a kocsim kezdőrendszáma... szerinted? :D


(nő vagyok)

2021. aug. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 igen, ebben nem túl következetesek, a SAR is kijött, meg a PEE, PIN, PNA, PUN, stb...
2021. aug. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Szerintem ezek közül csak a PNA-nak nem kellett volna kijönnie de tökmindegy
2021. aug. 20. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!