Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátsó szélvédő betört?

Hátsó szélvédő betört?

Figyelt kérdés

Betört a hátsó szélvédőm, de nem tudom, hogy így közlekedhetek - e? Képet csatoltam.

[link]


(javítása folyamatba)


2021. aug. 20. 17:42
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Tudtommal nem, de ha elkap a rendőr és azt mondod, hogy "épp most megyek a szerelőhöz kicseréltetni", akkor jó eséllyel elenged egy figyelmeztetéssel. De nem biztos. Jogilag nem mehetsz így, szóval bár egy megállítást valószínűleg megúszol, attól még ne nagyon csodálkozz majd, ha megbüntet, mert jogilag az a helyes eljárás.
2021. aug. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. aug. 20. 17:49
 3/10 anonim ***** válasza:
2021. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pedig lehet vele menni, de a saját érdekedben úgy is kifogod cseréltetni.
2021. aug. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy ki fogom csereltetni, csak lenne a vasárnapi napon egy 100km utam ami fontos lenne, de nem tudom, hogy elmerjeke vele indulni, mert büntetést nem szeretnék kapni meg nyilván a forgamit sem szeretném, ha elvennék, ezért kérdeztem :(
2021. aug. 20. 18:31
 6/10 A kérdező kommentje:
Szóval a kérdés még mindig az, hogy lehet vagy nem?
2021. aug. 20. 18:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet.
2021. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Menjél vele nyugodtan. Én tudok olyanról amire fa dől, a fél autó ki volt lapulva majd leragasztva és úgy jártak vele amíg volt rajta műszaki. Ahhoz képest ez semmi. Rendőr szemből úgyse fogja látni.
2021. aug. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít "biztonsági berendezésnek", lehet így menni nyugodtan. Az első szélvédő más, mert anélkül nem lehet biztonságosan közlekedni (valamint modern autóknál teherviselő elem is), de a hátsó v. oldalsó ablakok nem azok. Középső tükörrel nem kötelező kilátni (pl. szabályos megpakolni az autót úgy, hogy nem látsz középen ki), amennyiben az oldalsó tükrök megvannak. Valamint szabályos pl. nyitott csomagtérajtóval is közeledni, amennyiben rögzítve van.
2021. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. aug. 20. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!