Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az normális, ha 5000 Ft-ot...

Az normális, ha 5000 Ft-ot számolnak fel a szervizben egy generál után a fedélzeti számítógép lenullázásáért?

Figyelt kérdés

Mindenféle folyadék csere volt az autómban és ugye lenullázták a fedélzeti számítógépben a jelzéseket, hogy ne jelezzen indításkor középen a kijelző, hogy "csere esedékes". Erre számláztak ki 5000 Ft-ot. Ez normális? Rack márkaszervizről van szó.


Nem azért kérdezem, mert hogy annyira fájna 5000 Ft, csak furcsának tartom, hogy egy ilyen semmiséget is kiszámláznak.


2021. aug. 21. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális - sőt, egészen kedvezőnek mondható ár, a Hyundai vagy Honda szervizek dolgoznak ilyen olcsón.
2021. aug. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

A szervizek szeretnek minden szart felszámlázni, főleg az ilyen két másodperces műveleteket.

Épp ezért a környékre nem szabad menni, normális autószerelő kell, aztán szevasz.

2021. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

En mar ugyis jartam hogy kiszamlaztak aztan ott villogott ugyan ugy, hogy szerviz esedekes.


Ezert cserelem mar magamnak. Kb 10 mp kinullazni utana a szervizt, laptop sem kell hozza.

2021. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Én is mindent magam csinálok, mert egy olaj csere az nem olyan nehéz és nem kell szinte semmi hozzá.

Csak annyi hogy alá tudjon az ember menni és kész.

2021. aug. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális helyeken, ha úgyis otthagysz egy rakás pénzt az ilyen apróságok bele szoktak férni grátiszban.

Lehúzós helyeken, márkaszervizben simán felszámolják, igen. Pl egy olajcserénél is, ahol megtörlik féktisztítós ronggyal a leeresztőnyílás környékét, felszámolnak egy flakon féktisztítót. Persze a flakonban maradt 99% maradékot nem adják oda, hiába fizettették ki. De láttam már olyan tételt is márkaszervizes számlán, hogy "előkészítés javításra" ~4000Ft. Ez azt jelenti, hogy beálltak vele a műhelybe és megemelték a csápos emelővel ennyi pénzért. De láttam már "szemrevételezés, ellenőrzés" tételt is 15.000Ft-ért. Ami annyit takar, hogy amíg folyt ki az olaj, valaki elsétált a kocsi alatt és rápillantott.

Márkaszervizekben simán vannak ilyen tételek, ne csodáld!

2021. aug. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!