Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel F astra, rengeteg vízet...

Opel F astra, rengeteg vízet fogyaszt, hengerfejes?

Figyelt kérdés

Nemrégiben vettem észre, most nyáron a melegbe, ha lámpáknál állok lassú a forgalom, megy fel a vízhőfok mérő(tavaly nyárin is csinálta), volt ,hogy 100fokon is volt.. elmentünk nyaralni, 4nap alatt több ,mint 2liter vizet töltöttem utána..azóta folyamat töltögetem..kipufogóból sajnos jön a vízpára, papírt tettem oda és fröcsögött rá..100%,hogy hengerfejes?? Vagy lehet csak a tömítés?

Ha igen egy hengerfej csere mennyibe fájna?



2021. aug. 23. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Hengerfej tömítés lehet. Nem olyan veszélyes dolog, ha van egy pár szerszámod és egy kis érzéked hozzá, akkor akár magad is meg tudod csinálni.
2021. aug. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A melegedésnek nincs hozzá köze. Az F Astra passzív hűtése gyárilag rossz, ezért ha megállsz vele és megszűnik a menetszél, akkor el fog kezdeni emelkedni a hőmérséklet, egészen 102 fokig, ahol bekapcsol a ventilátor. Szóval ez normális.


A vízfogyasztás meg hengerfej, igen. Meg lehet próbálni csak a tömítést kicserélni, de személy szerint nem sok esélyt látok rá, hogy megoldja. Szinte biztos, hogy a hengerfej is meg van vetemedve. Általában 30-50 ezer körül szoktak síkolni a gépműhelyek, szerintem érdemes lenne elvinned.

2021. aug. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm nektek, 30-50ér még érdemes is lenne megcsinálni, mert én egy 100asra gondoltam kb, annyiért már nemcsináltatnám meg.. elvileg ma fogja megnézni a szerelő.
2021. aug. 24. 08:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk én csak a síkolás árát számoltam bele. Ha szerelő veszi le és teszi fel a hengerfejet, akkor munkadíjjal együtt már simán 70 fölött lesz, vagy akár a 100-at is súrolhatja, attól függően, hogy mennyi az óradíja. Na meg ilyen esetben illik lecserélni a vezérlést is, kivéve ha mostanában lett cserélve, de ha régebben, akkor nem árt, az még +30e.


F Astrát sajnos nem nagyon éri meg jó állapotban tartani, kivéve, ha te magad szereled, meg netán kedvezményes is van alkatrészekre. Nekem ez a munka fullosan lenne 50 ezer maximum, neked meg 150.

2021. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
100%
Megírod majd, hogy mit találtak és mennyibe került?
2021. aug. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát ha ennyi lesz, biztosan nem csináltatom meg, sajnos szegény annyit nemér..pedig szeretem.


De majd megírom, elvittem szerelőhöz(ismerős a szerelő)

Sok a munkája aztmondta most nincskedve szétszedni megnézni ,hogy milehet.adott egy másik sapkát a kiegyenlítő tartályra, hogy figyeljük jővö hétig,és majd keressem..

2021. aug. 25. 17:42
 7/7 totesq ***** válasza:

Hali!

Biztos jó szerelő lehet a cimborád már eltelt egy év és még mindig nem tudott időt szakítani egy tömítés cserére!

😉

2022. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!