Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolaj helyett fagyállót...

Motorolaj helyett fagyállót öntöttem motorba.1 decit, a motorba 4.3 liter olaj van, utána töltöttem még rá olajat is.Lehet baja a motornak?Vagy ezt a kis mennyiséget meg a szűrő megoldja?

Figyelt kérdés

2021. aug. 24. 07:59
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

#29!

Hibás példa.

Az, hogy egy olaj 10ezer helyett 12-nél lesz lecserélve, vagyis öregszik, fogy és gyengül a minősége, az messze nem az az állapot, mint amikor egy tök idegen anyagot keversz a kenőanyagba.

Már régen le kellett volna cserélni, nem agyalni róla.

2021. aug. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Ha lenne valami baja, keress nyugodtan, komplett motorfelújítást vállalunk :)

Ne legyen rá szükség, azt kívánom :)

2021. aug. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Levan cserélve és semmi baja.
2021. aug. 26. 10:51
 34/41 krwkco ***** válasza:

#33

Láttad valami maradványát a fagyállónak? Az olajban összeállva vagy az olajszűrőből kifolyó olajban?

Csak kiváncsiságból kérdezem.

2021. aug. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 A kérdező kommentje:
Nem én csináltam.
2021. aug. 26. 11:13
 36/41 anonim ***** válasza:
67%

Ezze a történet végére értünk, és a kör bezárult.

Kiderült, hogy a kérdezőnek lövése nincs az eset technikai hátteréről, nem is érdekli, és a saját érdekében még egy olajcserére sem képes.

Viszont egy vadászkopó szívósságával vitázott minden hozzászólóval, és osztotta az észt.


Nos, ennyit a gyakori.hu-n uralkodó morálról. :(

2021. aug. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Utolsónak:Látom te is a parkolóban szoktál szerelni, sok sikert hozza!
2021. aug. 26. 17:41
 38/41 anonim ***** válasza:
#36 Osztani csak az tudja, akinek van. Ő csak tátott szájjal szaladgált abban a bizonyos erdőben.
2021. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

#36 vagyok.

Nagyon érdekes a következtetésed, de nincs semmi reális alapja.

Vagyis tévedsz, mert nem a parkolóban hanem a garázsomban szoktam az apróbb karbantartásokat levégezni.

Természetesen jól elkülönítve tartom a fagyállót és a motorolajat.

Ajánlom Neked is. ;)

2021. aug. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 krwkco ***** válasza:

#36

Teljesen felelsleges utólag megpróbálni belerúgni a kérdezőbe. Észrevette, hogy hibázott. Utánanézett a hasonló eseteknek (20-as hozzászólás). Egy munkábamenet után (gondolom ez szükséges volt) leállította az autót (#19). Figyelte az olajat (#29).

És nem hallgatott a károgókra, akiknek nem volt semmi ismeretük és rögtön motorhalált vizionáltak meg trélert javasoltak sok tízezerért feleslegesen. Az autó nem sült be, az olaj kenőképes maradt, a szerelő kicserélte.

Miért kellene az olajat sajátkezűleg cserélni? A földön fetrengve melléfolyatva. Aki akarja csinálja. (Előfordult, hogy én is megtettem.) De nehogy már ez azt jelentse, hogy a tulaj nem törődik az autóval vagy nem ért hozzá!

2021. aug. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!