Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autón nincs elől rendszá...

Ha az autón nincs elől rendszám, akkor az szabálysértés vagy bűncselekmény?

Figyelt kérdés
Nem találom az ide vonatkozó jogszabályt. Én úgy tudom, hogy pénzbüntetés jár érte, tehát szabálysértés.

2021. aug. 24. 14:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve pénzbüntetés mellé pontlevonás is jár?
2021. aug. 24. 14:43
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan szabálysértés, mivel hatósági jelzés, látszania kell. Gyakorlatban ha megállít érte, és meglepődve azt mondod, hogy "hűha, nafene ezek szerint elhagytam." + esetleg megérdezed, hogy mit tudsz tenni, hol tudod pótolni (valami hasonlót), akkor nem fog érte megbüntetni. Lényeg, hogy látsszon rajtad, hogy nem direkt közlekedsz tábla nélkül...
2021. aug. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2


Értem. De ezt a meglepősdi dolgot csak egyszer lehet eljátszani a környéken, hiszen utána már felismer a rendőr.

2021. aug. 24. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így van, utána reménykedj, hogy még egyszer ugyanazzal nem találkozol. Egyébként ha azért kérdezed mert elhagytad, akkor bemész az okmányirodába, megigényled a tábla újbóli legyártását (itt megjegyzem, hogy elhagyott táblát egyszer lehet pótolni, tehát második elhagyás esetén új rendszám...), ez kb. 10-12 ezer Ft, és adnak egy igazoló papírt, amit meg tudsz mutatni a rendőrnek addig amíg folyamatban van a rendszám tábla újbóli legyártása.
2021. aug. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!