Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babetta 210 miért nem indul?...

Babetta 210 miért nem indul? többi lent

Figyelt kérdés
Rendbe hoztam egy 210-es Babettát, ami 3-4 évig állt. Karburátort kipucoltam, hamar beindult, szépen járt. Pár hét múlva elvittem egy nagyobb próbaútra, azt is nagyon jól bírta. Néhány nap múlva újra kimentem vele, egy rázós úton mentem és egy pontnál nem gyorsult amikor húztam a gázt, majd gázhúzásra le is fulladt. Ha a gázt nem húztam kicsit ingadozó alapjáraton járt a motor. Hazatoltam, otthon csak szívatón járt. Szétszedtem a karbit, kifújtam, összeraktam, de már csak hidegindítóval pöffent párat. Azóta sem indul, nem is pöffen. Szikra van, kompresszió van. Egy ismerősöm szerint lehet hogy szimeringes. Valami ötlet?

2021. aug. 25. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy szimering.
2021. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
valahol az üzemanyag rendszerben dugulás van. az erős rázkódás miatt az üledék elmozdult.
2021. aug. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is úgy tűnik, hogy levegőből sokall a gép. Lehet, hogy falsot szív valahol de az is lehet, hogy nem kap elég üzemanyagot (ahogy az előttem lévők is írták). Az üzemanyag problémát könnyen lehet orvosolni, lehúzod a csövet a benzincsapról majd RONGYOT ALÁTARTVA megnyitod, ha normálisan foyik az üzemanyag akkor nagy eséllyel a csapnál nincs dugulás.

A szimering probléma reálisnak tűnik számomra is, szerencsére ez sem egy nagy munka egy babettánál.

Mindenesetre ha már kicseréled a szimeringet akkor a gyújtást is leelenőrizhetnéd, hogy jó időpontan gyújt-e (úgy is le kell venni a szimering cseréhez).

Egyébként apróság de én nemrégiben nagyon megszívtam vele, egy "350-es rokon gépnél" a légszűrő!, a légszűrő kilazul akkor a karburátor mellette fogja szívni a levegőt nem pedig azon keresztül, így több levegő jut be a karburátorba mint egyébként ez is okozhatja a problémát.

Sok sikert!

2021. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ismerned kellene a kétütemű motorok működési elvét. A szimmeringed kinyúvadt, így elszökik a forgattyúsházból a nyomás. Alapjáraton azért ketyeget, mert azt a nyomást még vissza tudja tartani. A 3-4 éves álllás nem tett jót neki, elöregedett a kenés és működés nélkül a műanyag-gumi.
2021. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a babettánál nem a légszűrő okozza ezt, hanem a főtengelyszimmering. Előbb leírták szépen mitől keletkezett.

[link]


Nem tudja összenyomni a benzin-levegő keveréket nálad mert szelel, így nincs is ereje, hiába húzod. Hidegen még fogja a szimmering, de ha bemelegszik a blokkon keresztül és kilágyul, nudli lesz a tömítő hatása.

2021. aug. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!