Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz hátsó kipufogódobbal...

Rossz hátsó kipufogódobbal használható az autó, amíg megjön az új?

Figyelt kérdés

A helyzet, hogy van egy autóm, aminek a héten tönkrement a hátsó kipufogódobja. Elsőre fel sem tűnt, mert olyan jó a hangszigetelése, hogy nem hallottam, aztán egyszer lehúztam az ablakot és feltűnt, hogy fémes csörgés-zörgés-csattogás van minden nagyobb úthibán.


Mint kiderült, a hátsó dobomban szállt el valami, de egyébként az autó megy ahogy eddig, csak rázkódásra hallani hogy van a hátsó dobban valami ami letört/leszakadt.


Jövő héten mennék be a kipufogósomhoz új dobot csináltatni rá - kérdés, hogy addig használható szerintetek így, vagy okozhat nagyobb bajt?


Van másik autónk, de ez az utazós verda, és pont hétvégétől mennénk pár napra "nyaralni" (most már inkább őszölni...), ezzel akartunk volna menni, a másiknak nem fekszenek nagyon az ekkora távok (össz. 500km).



2021. aug. 27. 08:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha az segít, Rover 75 2.5 V6 az alany.
2021. aug. 27. 09:03
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kipufogógáz visszatorlásának elmaradás miatt vmivel nagyobb lesz a fogyasztásod. Mindenki utálni fog a zajszennyezés miatt. Ha a cső lyukadt volna ki, le is törhet a kipufogód, de ha a dob külső lemeze nem sérült, akkor ez valószínűtlen.

Jó utat.

2021. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A hangja ugyanolyan mint eddig, az a legérdekesebb. Csak a csattogás van, de az sem vészesen hangos, először azt hittem a felfüggesztése halhatott meg és hozzáverődik valamelyik hővédő lemezhez.
2021. aug. 27. 09:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy lyukas az a dob? Nem csak a külső palást szakadt le? Mert az elég gyakori, de a kipufogó attól még nem lyukas. Ha az lenne, akkor egyértelműen hallani lehetne, illetve azt mondod "csattog", az lehet a lógó palást darab.
2021. aug. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

@4: Nem lyukas, nem is mondta senki. A hangja pontosan ugyanolyan, mint volt eddig is, annyi, hogy a hátsó dobban érezni lehet akár kézzel is ha megmozgatod, hogy van valami ami ütődik rázkódásra.


Kívülről szemlélve sehol semmilyen sérülése nincsen. A felfüggesztő gumikat hátul kicseréltem, mert a régiek már nem voltak túl szépek (bár nem is voltak a hiba okai), akkor jól megnéztem mindent, nem látszik hiba.


Ezen felül lehet sajnos érezni egy égett szagot is amikor megállok az autóval, úgyhogy végül nem ezzel megyünk, nem akarok kockáztatni.

2021. aug. 27. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!