Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire bírják a modern...

Mennyire bírják a modern gumik a nagyobb kavicsokat, zúzott követ? Félek, hogy defektet kapok.

Figyelt kérdés

Nos, az önkormányzat leszórta, nem is tudom milyen elmebeteg oknál fogva, a garázssorunkhoz vezető kis utat (kb. 100m-t), ilyen nagyobb méretű zúzott kővel. 5-6 centi átmérőjűek, és nem az a barátságos, lekerekített fajta.


Kérdésem, hogy miként tudnék jobban vigyázni a gumikra? Gyorsabban hajtsak át a kavicságyon, vagy szép lassan gördüljek? 225/45/19 méretűek gyárilag, számít ez valamit?


Szörnyű hallgatni, ahogy recseg ropog a kerekek alatt, és pattog a gumi. 😔😔



2021. aug. 27. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Bírják, ne aggódj.
2021. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kavicstól nem fogsz defektet kapni. Nem papírból van az abroncs, ennyit bőven ki kell bírnia. Gyorsan áthajtani rajta eszem ágában nem lenne. Gondolom nem tükörsima a kavics és én azt se szeretném ha fölpattanna az alvázra, küszöbre egy-egy darab.
2021. aug. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, pont éjszaka érkeztem haza, amikor először szembesültem vele. Jó tempóval ráhajtottam. Azt a csattogást... Azt hittem kilyukasztottam az autót.


Köszi#

2021. aug. 27. 20:38
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
mennyivel mászkálsz te földúton? Biztonsági szempontból már ez magában gáz, de a guminak nem lesz baja
2021. aug. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen eddig sem toltam ott neki, de most már az a tempó is fájdalmas.
2021. aug. 28. 08:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!