Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány köbcentis motort érdemes...

Hány köbcentis motort érdemes választani erre a célra?

Figyelt kérdés

Motorvásárlás előtt állok. Sok-sok éve nyomom egy 50 köbcentis Yamahával, de úgy döntöttem, hogy nagyobbra cserélem a csöppséget. Napi szinten maximum 10 kilométert raknék bele, viszont egy olyan motort szeretnék, ami akkor is megállja a helyét a főúton, ha hétvégente meglátogatom a 20 kilométerre lakó édesanyámat, vagy ha néha-néha fel kell gurulnom Pestre, ami tőlem 50 kilométer, akkor erre a célra is megfeleljen. Nyaranta egyszer elszoktam menni vagy Balatonra vagy Horvátországba (autópálya) a barátaimmal, és ezt az utat is szívesen megtenném motorral. Hány köbcentis motorban érdemes gondolkozni?

Egy 400 köbcentis már alkalmas arra, hogy a napi szaladgáláson túl időnként egy-egy nagyobb lélegetvételű úton is elszáguldjon az autók mellett?



2021. aug. 28. 13:48
 1/8 anonim válasza:
84%

Alkalmas, de a 400 cm3 nagy valószínűséggel japán belpiacos, úgyhogy szívás, és drága lesz szervizelni, mert az alkatrészt japánból kell rendelni.

Fölötte, vagy alatta nézz. Napi 10km főútra egy 125-ös is elég. Autópályázni kb 300 cm3.

2021. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
horvátország oda azért nem árt ha 2 vagy több henger van 400-650ccm
2021. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
300 köbcentis dögökkel már el lehet lavírozni autópályán belső sávban pár száz kilométert?
2021. aug. 28. 14:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

" időnként egy-egy nagyobb lélegetvételű úton is elszáguldjon az autók mellett "

Ha arra kell hogy vigéckedj és megmutasd hogy megtudod előzni akkor egy 1800-ast vegyél .

De arra amit leírtál pont elég egy 400-as robogó is.

A motorozás nem arról szól hogy mindenkit lekell gyilkolni.

A motorozás egy élet forma egy hobbi és egy élvezet, aminek akár 60-nál is hódolhat az ember.

AZt csak a kezdő suttyók csinálják hogy állandóan bőgetik , tök gázzal járnak és hamarosan átölelik a villany póznát.

2021. aug. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Így van, egyetértek. Sajnálom, hogy ha a kérdésemből az jött le, hogy én ilyne vigéckedő suttyó lennék. Ennek én az ellenkezőjét akarom képviselni. Én csak úgy értem, hogy ha meglendülük Horvátországba, akkor a belső sávban stabilan végig tudok-e siklani az autópályán anélkül, hogy a motor alattam megdögöljön.

A burgmanokat nézegetem, de még nem tudtam dönteni a 400-as vagy a 650-es között.

2021. aug. 28. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, 300-as kevés lesz, ha kényelmesen akarsz belső sávban előzni. Nekem van egy 300-as enduróm, de annál már a 120 sem kényelmes, leginkább 110-115-öt mondanám még olyannak, amit hosszabb ideig lehet vállalni.


"Napi szinten maximum 10 kilométert raknék bele"

Erre valami 125-öst ajánlottam volna.


"viszont egy olyan motort szeretnék, ami akkor is megállja a helyét a főúton, ha hétvégente meglátogatom a 20 kilométerre lakó édesanyámat, vagy ha néha-néha fel kell gurulnom Pestre, ami tőlem 50 kilométer"

Erre kiváló egy 250-300-as motor. Én is ilyesmihez használom (többek között).


"Nyaranta egyszer elszoktam menni vagy Balatonra vagy Horvátországba (autópálya)"

Na erre viszont legalább egy 5-600-as motort ajánlanék, aminek legalább minimális szélvédelme van. Főleg ha te még belső sávban is akarsz menni előzéshez.


Neked kell eldöntened, melyikből mennyit vagy hajlandó alább adni, kompromisszum nélkül nem fog menni. Ha kisebbet veszel, akkor autópályán lesz kényelmetlenebb, ha nagyobbat, akkor meg a 10 km-es kis távokon, nem is tesz jót neki. Én mentem sokat Budapesten belül 900-as motorral, de nem ideális. Azóta van 300-asom is, és ha egyedül, vagy csak városban, agglomerációban megyek, akkor azt veszem elő. Sőt, Magyarországon belül is főleg a kisebbel megyek. Viszont ha utassal, ha autópályán, országon kívülre, vagy ha csak el akarok jutni gyorsan A-ból B-be, akkor a nagyobbat veszem elő. Teljesen más célokra nehéz találni egyetlen olyat, ami mindenhol (is) ideális.


Én a helyedben valami 300-450 cc közötti motort vennék, aztán autópályán max csak 120-szal mész. Már az is sokkal kényelmesebb, mint a 130. Illetve idomok, szélvédő sokat számít. Nem tudom, milyen stílusban gondolkodsz meg mik a testi adottságaid, de én ezek közül valogatnék:

ninja 300, ninja 400, KTM 390 Duke, Svart/vitpilen 401, BMW G310GS, G310R, Yamaha MT-03, Kawasaki versys X 300 (ez lenne talán a legjobb köztes megoldás mindenhova), Honda CB300R, Suzuki DR-Z400 (ha terepre is mennél).


Ezek közül, ha van rá pénzed, akkor a 300as Versys vagy 310GS kiváló lehet. Főleg a Versys, annyira sokoldalú (neve is innen jön: versatile system). Ha nem lett volna célom, hogy sokat megyek terepen, akkor CRF300L helyett Versys-X-et vettem volna. 120-at kényelmesen tartja, még akár szembeszélben enyhe emelkedőn is, miközben amúgy a szél nagyrészét leveszi rólad, miközben a kis 10-20 km-es kis távokra is tök jó, de ugyanakkor egy kis tereptől se ijed meg.

2021. aug. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt a hosszú, részletes, kifejtő kommentet! Főleg a konkrét motorajánlásokat is, néhányat ismerek közülük részletesebben is, a többinek pedig utánanézek.

A 650-es Burgmanhoz mit szólsz, évente egyszeri autópályázás szempontjából?

2021. aug. 28. 15:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a 650es burgonya, azért nem javasoltam, mert azt hittem, váltós motor érdekel. Robogókban nem vagyok annyira otthon, de a burgonyának hatalmas követőtábora van itthon is, azaz alkatrésszel, szerelők hiányával nem lesz problémád. Viszont a rengeteg műanyag miatt kegyetlen nehéz, 250 kg (viszonyításként a 900-as túramotorom 230 kg). Azaz városba, rövid távra nem ideális, több koncentrációt igényel, nehezebb vele alacsony sebességnél manőverezni, pici emelkedőn visszatolatni, stb. A te céljaidra szerintem nem a legjobb választás.
2021. aug. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!