Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől, hogyan gyulladhat ki...

Mitől, hogyan gyulladhat ki egy dízel autó?

Figyelt kérdés

Autópályán, tempomattal, nem túlterhelve a motort.

Mitől gyulladhatnak ki? Több ilyet is hallottam már.



2021. aug. 30. 08:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=KI7Xbrakozs


Felzabálja a turbó a motorolajat, az bekerül a szívócsőbe, amit a dízel eléget, mint üzemanyagot.

Gyujtást meg hiába veszi le a páciens, nem hatja meg a motort.

Lefullasztani meg megpróbálja, de megijed, amikor berakja pl 5-be, de marha nagyot ugrik az autó, és nem áll le.


Pedig csak annyit kellene, de ez sem a bátortalanok játéka, hogy a füstfelhőben befogja a légszűrő csövét, vagy elszorítja a turbó csövét, levegő nélkül marad a motor, és leáll.


Volt már ilyenem, rendszeresítettem erre egy lapátot, és azt szorítottam a légszűrő csövéhez, egyből leállt a motor.

2021. aug. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A gyakoribb, hogy az üzemanyag szivárog valahol, egy hibás cső, vagy kilazult toldásnál. Ráfolyik a leömlőre, vagy a kipuffogóra, az van olyan forró, hogy meggyújtsa a gázolajat, amitől megolvadnak a motortérben a gumicsövek, aztán más is lángra kap, végül már nem is elég egy poroltó.
2021. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
folyt.: Még gyakoribb az elektromos tűz.
2021. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem, rémisztő. Egyik ismerősömnek is kigyulladt, az óta enyhén szólva is be vagyok xarva hogy az enyém is kigyullad, hiába van rendszeresen karbantartott tartva.
2021. aug. 30. 09:04
 5/18 anonim ***** válasza:

Az elektromos, és a különféle folyásokból eredő tűz a benzineseket sem kíméli.


De amúgy azért lehet tenni ellene, pl csöveket, főleg amiben üzemanyag megy néha rálesni nem-e töredezett, vagy valami nem-e koptatta el kívülről, ha odaér valamihez. Illetve az sem árt ha a motortér nem áll az olajsárban.

2021. aug. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 qkker1 ***** válasza:
68%
A mostani BMV-knél az EGRszelep okozza a gondot, keress rá, találsz bőven információt, talán még visszahívás is volt.
2021. aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 Tudom, amúgy pont olyan kocsim van, az enyémre nincs visszahívás de volt átvizsgáláson és semmit sem találtak. De ettől függetlenül még fosok, ismerősömnek amúgy nem BMW-je volt, az a típus egyáltalán nem jellemző a kigyulladás.
2021. aug. 30. 09:42
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Kollégám autója is kigyulladt és neki valami olyasmi volt hogy az adagoló elektromos vezérlőjébe került be a gázolaj ami végett zárlatos lett és elkezdett iszonyatosan füstölni majd kigyulladt. Szerencsére időbe elbírta oltani mert nem sok gázolaj került oda pár csepp ha lehetett és oltás után szintén szivárgott az adagoló de mivel még nem volt átforrósodva az autó mert alig pár km-ert ment vele így ezért nem volt nagy gond mert nem volt semmi sem felforrósodva. Persze az autót trélerrel elvitték egy szervizbe ahol megállapították a pontos hibát majd a szerelők kivették a komplett adagolót és mondták hogy azt fel kell újítani, vezérlőből meg egy bontott kell ami rendben van téve persze mert új már nem nagyon van, és elküldték egy céghez ahol ezeket megcsinálták. Az adagoló környékén meg a komplett üzemanyagrendszert átnézték még meg elvitték egy mosóba ahol a teljes motorteret átmosták. Persze egy rakás pénz ráment meg valami kábelköteget még cserélni kellett mert az a kevés tűz is elég volt hogy kár legyen benne. Szerintem simán ráköltött annyit mint amennyit az autó megér mert nem egy fiatal autóról van szó. Aztán mondták neki hogy évente vi8gye vissza és alaposan átnézik hogyan viselkedik az adagoló meg nincs-e szivárgás mert ott ahol szivárogni szokott onnan az üzemanyag a vezérlőbe megy, majd a forró felületekre ami végett könnyen kigyulladhat az autó.
2021. aug. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
A részecskeszűrő regeneárciója is igen magas hőmérsékleten zajlik ami szintén potenciális forrása a járműtüzeknek. Pláne ha egy okoska már esetleg kiműtötte a részecskeszűrőt.
2021. aug. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

sok mindentől kigyulladhat (elektronika, szivárgó üzemanyag, stb), de amire te gondolsz, az valószínűleg a "runaway diesel" jelenség: [link]

a dízelmotornak ugye nem kell elektromosság hogy menjen, amíg kap valami éghetőt, addig menni is fog

na most ez az éghető pl lehet sima motorolaj is, ha elkezdi felszipkázni és elégetni a motor a sima motorolajat, akkor addig fog menni, amíg ki nem fogy az a néhány liter olaj, persze előbb süti meg magát a motor és égeti ki az egész autót

2021. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!