Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Öreg autón mindig lesz valami...

Öreg autón mindig lesz valami hiba, adjam el vegyek pár évest?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves német premium autóm 1 millióért vettem 3 éve, nem sokat tettem bele 12-13e km-t és most, hogy már a városban élek többet megyek vele, haza vidékre, barátokhoz, barátnőmhöz.


Nem igazán való a városba, nehéz és sokat eszik 10L.



Először a lengőkarok mentek szét, és pár szilent, aztán betört a gyári 17 éves szélvédő egy apró kavicstól, a kuplung sincs már a helyzet magaslatán . Legútobb a kipufogódobb kompletten leszakadt és kiolvasztotta a sárvédőm. Most az ablak kapcsológomb halt meg.



2021. aug. 30. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Az új autónak is hamar tönkre tud menni a futóműve ha vacak utakon jár az ember, kuplung is el tud kopni ha sokat kuplungol az ember, a szélvédő is be tud törni.
2021. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes, hogy az idő múlásával megjelennek bizonyos problémák, bár az itt leírtakból van, aminek semmi köze a korhoz (pl. a szilentek azok kopó alkatrészek, az újban is tönkre tud/fog menni, a kavicsfelverődés meg aztán végképp nem válogat új és régi között).


Az, hogy megéri-e karbantartani, azt csak te tudod eldönteni. Mi nem ismerjük sem a közlekedési szokásaidat, sem az anyagi helyzetedet, sem a prioritásaidat. Én konkrétan meg sem vettem volna, mert 1 millióért nem kapsz értékelhető állapotú "prémium" autót, szóval már a gyanúsan alacsony ár miatt is kérdés nélkül tovább siklottam volna felette. Szerintem te nagyon jól tudod erre a kérdésre a választ, miszerint nem éri meg, már megvételkor sem érte meg, egyszerűen csak bizonylatot keresel.

Add el.

2021. aug. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Német prémium ? , ez talán 15 évvel ezelőtt volt, most már még ha megsértődsz is, csak egy kotla.
2021. aug. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ezt a kocsit jobb lenne elengedni. Ez már elindult lefelé a lejtőn: egyre másra jönnek majd a problémák. Ha valamit megjavítasz, két másik probléma jelentkezik helyette...
2021. aug. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Vegyél egy maximum 5 éveset, arra ha odafigyelsz, akkor 5 évig gond nélkül tudsz járni vele.
2021. aug. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1 millióért német prémium ilyen is lesz,ennyiért nem lehet jó állapotút venni(A4 TDI kategória nem prémium)

Ebből a kipufogódob leszakadás ami vészes a többi olyan hogy akármelyik autón elromolhat mert kopó alkatrész,ezzel számolni kell ha autót használsz.

De nem csak 15-20 éves prémium és pár éves autó létezik,lehet venni egy 8-10 éves átlag autót ami jó állapotban van azzal jársz a legjobban valószínűleg.

2021. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
lehet sorra jönnek ki a hibák, de mennyi idő után? 15 év? Most megcsinálsz mindent akkor megint 15 évig rendesen fog járni... de javaslom ne azokat cseréld amik épp most romlottak el, menj be egy szervizbe, nézzenek át mindent, legyen minden kicserélve mielőtt elromlik (ha elérte a csereperiódust az alkatrész vagy látszik rajta hogy kezd megjönni), lehet fájni fog az összeg amit ki kell fizetni érte, de mit érsz azzal, hogy eladod, és veszel egy másik megint kérdőjeles autót amire lehet ugyan úgy költeni kell... így meg legalább lesz egy megbízható autód.
2021. aug. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!