Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy használt autót, az...

Vettem egy használt autót, az előző tulajnak volt kötelező GFB-je év végéig, de velem is kifizettetnék, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szerintem meg ez dupla nyereség és a biztosítóársaság kaszál rajta csak!!!
2010. aug. 30. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Fizesd ki. Egyik haveromat pont ezért büntették meg a rendőrök nem is kis összegre. Ő is vett egy használt autót és Ő is azt hitte, hogy érvényes az előző tulaj biztosítása az év végéig. De tévedett. Egy rendőri ellenőrzés során kiderült, hogy ha létrejött az adásvételi szerződés, akkor onnantól megszűnik az előző biztosítás és Neked kell újat kötnöd, Még nincs, addig Te felelsz minden kárért, amit esetleg okozol és ráadásul a rendőr is jól megbüntet.
2010. aug. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A régi tulajdonos biztosítása addig érvényes, amíg haza nem érsz az autóval. A következő úton, már az általad kötött biztosításnak kel érvényesnek lennie. A biztosító az eladónak a biztosítás törtrészét postai úton visszafizeti. Én is eladtam az autómat, lemondtam a biztosításomat, 3 nap múlva csengetett a postás a negyedév fennmaradó 1 hónapjának megfelelő összeggel.
2010. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Zebra3328 ***** válasza:

Igaza van az előttem szólóknak. Az előző tulajdonos biztosítása addig érvényes, amíg el nem adta az autót.

A szerződés aláírása után már a te felelősséged biztosítást kötni az autóra.

2010. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!