Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Max 1.5 millióért milyen...

Max 1.5 millióért milyen megbízható utazóautók vannak, amelyek stabilan tudnak menni tempomattal 150-nel pályán?

Figyelt kérdés

Napi szinten vezetek 2x45 km-t egy 1.2-es benzines Fabia-val. Mivel tudom, hogy a dízelautókhoz jóval drágább az alkatrész és használtan zsákmacskák így maradnék a benzinesnél, de max 1.5 milkám van rá.


Mivel munkaeszközöm a kocsi (anélkül be se tudnék járni melózni) így fontos, hogy marha megbízható legyen (Toyota sztereotípia?), de legalábbis rutinszervíz mellett max 1-1 apró hiba párhavonta. És fontos lenne a teljesítmény, hogy 150-nel tudjak stabilan pályán is menni. Létezik egyáltalán ilyen kocsi ebben az ársávban vagy ha nem akkor milyenek között keresgéljek?



2021. szept. 3. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ezt kb minden 100 lóerő körüli autó tudja. Suzukit divat utálni, de megbízható. Ha azt nem akarsz akkor Toyota, esetleg valami koreai.
2021. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
VW csoport 131 lovas PD-je a 6-os váltóval, elég hosszúra sikerült
2021. szept. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

de legalábbis rutinszervíz mellett max 1-1 apró hiba párhavonta


Ezt nem nagyon lehet garantálni.

A 150-es tempót meg nagyon sok autó tudja stabilan. Dízelt is annyira lutri venni mint benzinest. Én is féltem a dízeltől, pár hónapja mégis egy 1.9-es 150 lovas dízelt vettem, napi 2x55 km 3/4-es autópálya, meg hétvégén 200-300km, mert szeretek utazgatni, kirándulni. Picit nem figyelek és máris 180-nal megyek :D, szóval csak óvatosan.

Vasaló Swift nem rossz, tudja a 150-et simán, de nekem egy picit kényelmetlen. Kia Ceedekkel szemeztem még de azoknak kezd nagyon elszállni az áruk, de remek kis autók.

Toyta: Yaris, Corola, Auris, Avensis belefér a keretbe, sok nyűg nincs velük, típushiba azért akad, meg van olyan motorvariáns ami szereti csipegetni az olajat.

Mazda 3:ha könnyen lehetne olyat találni ami nem rohad akkor tökéletes választás lenne.

Fiat/Alfa vonalon is néztem autókat, pedig mondták, hogy az sz*r és nem szabad. Most meg mindenki bele akar ülni, mert annyira jó :D

2021. szept. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Most meg mindenki bele akar ülni, mert annyira jó :D"

Persze, mert menni vele jó, csak fenntartani, szervizelni nem :) Remélem neked szerencséd lesz vele, autós szakmában dolgozom, sokakat ismerek, akiknek nem volt.

2021. szept. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

csak fenntartani, szervizelni nem :)


Tudom, de most még úgy vagyok vele, hogy banánra is telik, nem csak majomra. Ha elromlik valami akkor elromlik, megy a szerelőhöz aztán max. lábom kihordom a szívrohamot amikor mondja az összeget :D, kifizetem, beleülök és vigyorogva továbbközlekedek vele. Ez most erről szól.

2021. szept. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!