Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor alacsony végsebességet...

Motor alacsony végsebességet mi okozhatja? (többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy dr125sm típusú motorom, aminek legtöbb helyen min. 105km/h végsebességet írnak. Ez 90-95-ig éppenhogy fel tudja magát tornászni. 80-ig még elfogadhatóan gyorsul. Az az érdekes, hogy negyedikben teljesen kihúzatva megvan a 85 (87?), az ötödik alig tesz hozzá. 2x mentem vele emlékeim szerint 100-at, egyszer hátszél volt, másikat nemtom. Utána elfogyott az egyenes, nemtom ment-e volna tovább, de tökmind1, mert hátszél segített, mert vissza a 90 sem volt meg (nem nincs emelkedő).

Ezen kívül egy baja van még, az alapjárat nem stabil, kivéve hidegen. 95-ös benzinnel talán jobb az alapjárat, de nem az igazi. Lehet az alapjáratnak köze végsebességhez.

Nem a száguldás ami vonz amúgy, hanem az, hogy 90-es utazót tudjon. Na most ha alig tud többet, gondolom nem tesz jót neki hosszú távon a 90.



2021. szept. 3. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
GPS v ora szerinti sebessegek ezek? Attetelcsere nem volt?
2021. szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ezek a léghűtéses 125-ösök nem nagyon mennek többet 100-nál, gondolom 15-20 éves körül van a motor, érdemes kompressziót mérni, esetleg karbit kipucolni

szerencsére olcsón szerelhető motor

2021. szept. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen öreg a motor? Lehet, hogy már nincs meg benne az egész ménes? 🤔
2021. szept. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2009-es, viszont elvileg 2013-ban lett forgalomba helyezve először.

Tudomásom szerint a motorblokk (meg amúgy az egész motor is) gyári, nem lett módosítva.

2021. szept. 3. 20:27
 5/7 A kérdező kommentje:
amúgy óra szerinti sebességek, gps valamivel kevesebbet mutat, de az tudtommal minden motor/autó esetén így van.
2021. szept. 3. 20:30
 6/7 anonim válasza:

Az ilyen kategóriájú motorok kb ennyit mennek, nem a nagy végsebesség a cél

A 6-700ccm-es szupermotok sem mennek 160-170-et

2021. szept. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem is a száguldás a lényeg nekem, akkor nem 125-öst vettem volna, csak annak tudatában vettem, hogy 105 azért csak meglesz és akkor az utazó mondjuk 85-90. Na mind1. Ahogy nézegettem egyébként neten, nem vagyok egyedül, hogy nem megy 100-at. Elvileg van egy nem egészen 11LE és egy 12LE változat, 2008-2012 között gyártották, gondolom a 12le voltak a "továbbfejlesztett" változatok. Tehát lehet, hogy ez ilyen alapból. Akitől vettem ő is 90-95-öt mondott, de azt hittem csak rosszul tudja.
2021. szept. 6. 10:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!