Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csak 55km/h a végsebessé...

Miért csak 55km/h a végsebessége az aprilia rx 50-nek?(2005)

Figyelt kérdés
Most vettem egy 2005-os aprilia rx 50-et és csak 55km/h a végsebessége, 11-51áttetel. Gyári a motor, de gyárilag is bírnia kéne legalább 75km/h- val mennie. Miért lehet? Lehet hogy valami fojtás?

2021. szept. 4. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tekintettel arra, hogy a segédmotorokat többnyire 45km/h-ra tervezik, teljesen reális, hogy fojtás.
2021. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
úgyis 40 a megengedett maximum, elég az
2021. szept. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, ha annyit megy 45 helyett!

Gyárilag jogszabályilag, fojtva vannak, igen. Másrészt nem tudjuk milyen állapotban van. 16 év egy robogónál nem kevés idő. Harmadrészt azt se tudjuk, hogy te mennyire vagy pehelysúlyú. Ha megvagy egy mázsa, ne csodáld, hogy fel a dombra nem 100-zal szalad fel veled!

2021. szept. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tehát mégegyszer. NEM robogó hanem egy crossmotor, rx 50.
2021. szept. 5. 10:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Tehát még egyszer: 50 köbcentis, tehát segédmotor. Segédmotorral a megengedett legnagyobb sebesség 40km/h, de az országonként eltérő sebességhatárok miatt 45-re szokás tervezni őket. Ha ennél többel tud menni, az csak ajándék, mintha az autód a mindenkori legnagyobb megengedett sebesség helyett mondjuk 180-nal tudna menni. És te elégedetlen lennél vele.
2021. szept. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Te nem fogod fel a kérdést? Adott egy motor, kutyat nem érdekli a jogszabály, ennek a motornak gyárilag 75-80km/h kellene mennie. Az enyém csak 55km/h bír menni, ezért valószínüleg valami probléma van a motorral, és én ide feltettem a kérdésemet, abban reménykedve hogy majd valaki aki ÉRT HOZZÁ válszol és segít nekem, ugyhogy ha nem értesz hozzá akkor szia!
2021. szept. 5. 11:57
 7/7 anonim válasza:
Nem nagy segítség de az enyém GPS szerint megy egyenes úton 89-et. Az áttételt nem tudom. Aprilia RX50 2008
2021. szept. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!