Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok es robogósok,...

Motorosok es robogósok, mennyire tartjátok be a legnagyobb engedélyezett legnagyobb sebességet városban?

Figyelt kérdés

A kerdes nem arról szól, hogy egy pl. jobbkezesekkel teledobott útszakaszon húzzatok-e mint egy állat, hanem amikor a józan ész nem int extra óvatossagra, útminőség ok ki ragaszkodik a limitekhez és ki nem, illetve miért?

(Meghalni-megnyomorodni senki sem akar ezt hagyjuk is ki kérem a válaszoknál pls!)



2021. szept. 5. 12:59
A kérdező szavazást indított:
Annyival megyek amennyivel lehet, ha sűrű es lassabb a forgalom akkor is erre törekszek!
A KRESZ-szerint megengedett sebességel megyek még ha ugy gondolom lehetne menni többel is!
Kis mertékben lelkiismeret furdalás nelkül atlépem a limiteket!
Digitális gáz az en világom, a sebesseghatarok csak a büntetési tételek miatt erdekelnek!
14 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

3. válaszra szavaztam

sok út van a környékünkön amire felesleges az 50-es tábla, vagy lakott területen kívül a 60-as, de van az ellentéte is amikor 90-el sok lenne egy éles kanyar

2021. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Budapest: Én azt látom, hogy szinte kivétel nélkül a forgalom ritmusánál gyorsabban haladnak a motorosok (mérettől függetlenül). A forgalom meg tudjuk, hogy nem a sebességhatárhoz, hanem a lehetőségekhez igazodik. Tehát ebben a környezetben szinte az összes motoros relevánsan túllépi a megengedett sebességet. Az óvatosság már más kérdés. Alapvetően nem a sebességben látom a veszélyét annak ahogy mennek, hanem a manőverek és egyéb szabályszegések. Többnyire. Vannak persze az extrém sebességtúllépők, de azok vannak kevesebben.
2021. szept. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vegyes. Városi km-jeim kb 98%-ában pont a megengedett sebességgel megyek (azaz pl 50-es korlátnál 50-nel), de néha 1-2 km-re elengedem a gyeplőt (mondjuk éjszaka a Lágymányosi hídon). Leggyakrabban engem kerülgetnek 20-szal gyorsabban :)
2021. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem motorozok már túl sokat, meg azt is egyre óvatosabban, mert már félek. De régebben pofa nélkül végigmentem 200al a faluban, nem volt gond, és az égvilágon semmi lelkiismeretfurdalásom nem volt (most sem lenne). És igen, a józanész alapján lassítok, vagy megyek lassan, nem pedig a sokszor rugalmatlan szabályok alapján.
2021. szept. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat! En is a 3.-ra böktem!
2021. szept. 6. 20:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!