Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1970-80as évek f1ben tényleg...

1970-80as évek f1ben tényleg volt ilyen?

Figyelt kérdés

Valahol egyszer olvastam/hallottam hogy a Ferrari egy ideig nem volt hajlandó spoilert alkalmazni, merthogy az a Lotus találmánya.

Volt ilyen, vagy én emlékszem rosszul?



#Ferrari #Lotus #F1 Ferrari #F1 Lotus #F1 1970 #F1 1980
2021. szept. 6. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az öreg Ferrari mondta amikor már egy szenilis vén fasz volt, hogy az aerodinamika azoknak való, akik nem tudnak erős motort építeni. Mindig gátolta az új technikák bevezetését, és nem tűrt ellentmondást. Amikor jópáran lealázták őket a versenyeken, akkor persze beadta a derekát.
2021. szept. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Voltak anno olyan autók is ami tulajdonképp egy szivar volt, 4 keréken. se szárny se biztonsági öv, se sisak, fakormány, és bőrsapka.

Hogy Enzo bácsi tényleg mondott-e ilyet, nem tudom, de simán elképzelhető a fenti sztori. Ritka makacs dekadens lélek volt az öreg :D :D

2021. szept. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ilyenek még manapság is vannak, régen pedig sokkal lazábbak voltak a szabályozások, rengeteg szabad kezet kaptak a mérnőkök, szóval rengeteg ilyesmi volt.
2021. szept. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy nem a lotus találta fel a szárnyat/spoilert, hanem ezt a "wing car" formát csinálta meg elsőként..
2021. szept. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!