Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van toplista a legtöbb kigyull...

Van toplista a legtöbb kigyulladt autótípusról?

Figyelt kérdés

Év elején láttam valahol megosztva egy statisztikát erről, de nem találom sajnos. Úgy emlékeztem, hogy a Totalcar csinált erről egy cikket, de nincs meg.

Nem szeretnék itt vitákba belemenni egy ilyen kérdés miatt, értem ezt arra, hogy jönnek sokan a BMW-vel, de attól, hogy egy kigyulladt BMW-ről készül napi 20 cikk egy héten keresztül, egy kigyulladt Fordról meg max egy Facebook poszt, csak a sztereotípiát erősítik.



2021. szept. 6. 20:44
1 2 3
 21/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

#20: Igen.

A törési viselkedés tervezésekor ez is szempont.


Voltak az elmúlt évtizedekben hírhedt típusok, amik ütközésre gyakran mentek át Molotov-koktélba.


Ford Pinto, a seggében lévő tankkal sorozatban robbant be hátulról belefutásnál.

Ford Sierra, a hivatalos törésteszten a kamera szeme láttára lőtte ki hátulról ütközéskor a tanksapkát és a tank komplett tartalmát, mint az eltaposott tejeszacskó.


A Trabantok frontálütközésnél gyulladtak ki viszonylag gyakran, lévén a motor tetején ülő tank az ütközésnél néha a teljes tartalmát a tűzforró kipufogó-leömlőre ürítette.

Hasonlóan a Ladák AC-pumpa membrán szakadásnál lehugyozták a leömlőt, általában azért könnyen oltható motortéri tüzet csinálva.

A régi faros Skodák sorozatban gyulladtak, szintén leömlőre hugyozó üzemanyag miatt.

Volt rengeteg ilyen. Bizonyára lesz is, a tervezőmérnökök ma is véthetnek hibát.

2021. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
#20 Igen, ha sérül az üzemanyag és/vagy elektromos rendszer akkor könnyen előfordulhat.
2021. szept. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

Egy másodpercre visszatérve a Ladára, ott a kábelhéjakon kívül nem is nagyon volt éghető műanyag a motortérben. Még az elosztóház is assz'em bakelit volt, ami füstöl, mint a gyárkémény, de nem nagyon gyullad.

Ilyen AC-pumpás kigyulladásom nekem is volt 20011-es Ladával, kényelmesen hátrasétáltam a csomihoz, kivettem egy randa poros szőnyeget, amit csomagtér-védelemnek tartottam ott, azzal kétszer rácsaptam, kialudt, ennyi. Semmi sem sérült, fémen égett a benzin.



A mai autók motorterében meg már kevesebb a fém, mint a műanyag, ezernyi elektromos kábellel.

És egyik sem tűzálló.

2021. szept. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!