Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 2005-os Porsche Cayenne...

Egy 2005-os Porsche Cayenne S-t mennyivel gazdasagtalanabb fenntartani mint egy 2003-as Audi A4 B6-ot?

Figyelt kérdés
Jelenleg a fent emlitett Audim van 330e km-el. Kell ra kolteni, de en nem tartom olyan veszesnek. A motorja nem kopog es nem is okadja a kormot mint a hasonlo szisztemaju tarsai, sok dicseretet kapok hogy milyen szep allapotban van, bar ez annak is koszonheto hogy normalis gazdaja vagyok. Nemreg poenbol elkezdtem nezegetni ezeket a regi , mar mar “lerugott” kategoriaba eso Porsche Cayenne-ket, es egyre kevesbe tunik poennak a gondolat hogy vegyek egyet. Turbo benzines kiadasarol beszelek. Nyilvan En is tudom, hogy azert adjak az uj arahoz kepest szinte gombokert, mert kell ra kolteni (240e km koruli futasrol van szo), a kerdes csak az hogy mennyit, peldaul egy ilyen regi nemet “premiumhoz” kepest. A szervizre gondolok elso sorban, mivel evidens hogy 3-4x annyit fogyaszt mint az Audi, illetve hogy mennyire “űrtechnologia” a B6-hoz kepest? Konkret tapasztalatokra lennek kivancsi, de barmilyen valaszt szivesen fogadok.

2021. szept. 7. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondanám hogy "figyelj, inkább nem akarsz venni" de az ilyen tipus, az szeret rájönni a saját többmilliós kárán, úgyhogy vedd csak meg. :D :D :D Jó buli lesz biztosan. :D :D
2021. szept. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mit jelent hogy ilyen tipus a te szotaradban ?
2021. szept. 7. 22:16
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Aki nem ért hozzá, de neki kell valami, és igazából akárki akármit mond, nem hallgat a jó szóra, inkább csak megerősítést vár, de anélkül is megveszi amit nem kéne, csak pár nappal később, mint megerősítő kommentekkel.
2021. szept. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:

"Egy 2005-os Porsche Cayenne S-t mennyivel gazdasagtalanabb fenntartani mint egy 2003-as Audi A4 B6-ot?"

Keress rá egy kopó és egy nem kopó alkatrész árára a neten. Az árak hányadosa megadja a választ. Ha Porsche-hoz nem kapható magyar forrásból az a dolog, az is válasz.

2021. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazabol senki nem mondott meg semmit, a harmadik hozzaszolon kivul, de aggaszto hogy valaki igy a vesembe lat… illetve hogy ezt el is hiszi.

Harmadik valaszadonak koszonom. Raneztem egy ket dologra. Hat igen, nem egy kaliber a ket auto.

2021. szept. 8. 11:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak valószínűsítek, bocs ha betalált. Az a helyzet hogy sok ilyet láttam már. De a Cayenne tulajok 90%-a szerintem azt mondaná ha őket kérdeznéd meg erről hogy "ne akarj ilyet!"
2021. szept. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem gazdaságosabb sőt képes az inged gatyád is el vinni . Drága alkatrész, drága szervizelés, nagy fogyasztás .

Mindenkinek mást enged meg a pénztárcája , de ezeket a Cayenne s meg az összes Cayenne nem véletlen elég olcsók , mert ezeket egy vagyon üzemeltetni . Volt egy 2004-es amerikai piacosom szerettem viszont a 3.5 v8 turbó motor piszok sokba kerül szervizelni és etetni, plusz sok szerelő nem vállal ilyet okkal . Én ilyeneket szervizelek itt Németországban ( nagy motoros prémium autókat ) és szokott csodálkozás lenni amikor a számla vége szép kerek .

Ha ennyire egy guruló kis tankot akarsz akkor inkább audi Q7 3.0 v6 tdi azt sem olcsó szervizelni , de a Porschenál jóval olcsóbb és a Cayenne , Q7 , touareg ugyan az mind a három csak más a ruha ugyan azon a platformon .

Én a 2004-es usa piacos Cayenne s turbót egy 2010-es szintén amerikai piacos 4.2 v8 tdi Q7-re cseréltem és nem bántam meg sőt . Imádom a porschet , de ezek a Cayennek öreg autók már ezekre nem igen kötött senki tisztességesen az elmúlt pár évben csak nagyon kevesek és így sajnos az amúgy sem atom biztos technika még jobban meg rendült az évek alatt. Elektronikai hibák tömkelege jellemzi már ezeket

2021. okt. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7. valaszolo nagyon szepen koszonom, nem mostanaban kaptam ilyen szep kerek valaszt senkitol. Lasd a fentebb irkalo irigy savanyujoskat :D
2021. okt. 22. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!