Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Júniusban vettem egy autót....

Júniusban vettem egy autót. Nem jött súlyadó. Normális?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy szeptember 15-ig kell befizetni, szeptember 6. van, és nekem nem jött súlyadó. Ez normális? Nem akarok büntetést a NAV-tól. Vagy már csak jövőre fog jönni?
2021. szept. 7. 19:06
 1/8 A kérdező kommentje:

Júliusban vettem*

Elnézést, elírtam!

2021. szept. 7. 19:06
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Normális.

Az fizeti a súlyadót, akinek január elsején a nevén van. Te majd jövőre.

2021. szept. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Következő évben fogják az elsőt küldeni.
2021. szept. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha új autót vettél, te vagy az első tulajdonos, akkor teljesen normális. És ez esetben NEM csak jövőre kell fizetni. Időarányosan küldik a csekket egyedi fizetési határidővel.

Én pl februárban vettem át az új autómat és nem küldtek március 15-ig csekket. Én is feltettem itt hasonló kérdést és senki nem adott rá helyes választ. Valamikor májusban jött a csekk, júniusi fizetési határidővel. És nem egy teljes fél évet kellett fizetni, hanem időarányosan napra pontos kiszámolva a díjat. Most szeptemberben már a megszokott módon jött a csekk.

Szóval nem kell aggódnod, hogy megfelejtkeznek rólad. Fogják küldeni!

Ha használt kocsiról van szó, akkor valóban csak jövő márciusban fogsz csekket kapni, az idei évre nem kell adót fizetned.

2021. szept. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, használt autóról van szó, én már a sokáig tulaj vagyok. Akkor ha jó értem majd jövőre küldenek csekket. Köszönöm!
2021. szept. 7. 20:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Sokadik*
2021. szept. 7. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, jól érted.

A teljes évet az fizeti, akinek január elsején a nyilvántartás szerint a nevén van.

Tehát, ez az év az előző tulajé, te jövőre kapsz csekket.

Viszont, ha január másodikán eladod, akkor te fizeted az egész évet.

2021. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, akkor ahogy írtam, jövőre február végén, március elején várhatod a csekket. Valószínű ajánlott levélként fog jönni az első. Régebben a helyi önkormányzat küldte, újabban a NAV. Benne lesz egy határozat is, melyben közlik mennyi lesz az éves adó. Ezt kell két részletben fizetni. Egyik felét tavasszal, másikat ősszel. Használt kocsinál így megy.
2021. szept. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!