Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha leadok egy autót szervízbe...

Ha leadok egy autót szervízbe javításra kulccsal és forgalmival együtt, vagy egyéb szolgáltatónak (pl fényezőhöz, karosszériáshoz, fóliázásra, autókozmetikába), akkor szoktak adni róla átvételi elismervényt?

Figyelt kérdés

Mi a szokás?

Mi a normális?

Mi a tapasztalatotok?

Ti szoktatok kérni átvételit?


Adott esetben több napos/hetes is lehet a dolog.



2021. szept. 8. 15:41
A kérdező szavazást indított:
Mindig mindenhol adnak
Legtöbb helyen adnak
Kevés helyen adnak
Sehol sem adnak
17 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
megrendelőlapot adnak szervizben, kozmetikában viszont én még előre nem kaptam semmit
2021. szept. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Munkalapot kapok a szervizben.
2021. szept. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Még életemben nem kaptam. Munkalapot utólag adták oda mindig a számlával együtt. Amíg nem zárják le, nem adják oda.

Pedig 80%-ban márkaszervizbe járok, 20% jó nevű nagy független szervizhez. Volt már olyan is sajnos nem egyszer, hogy egy olajcserét, vagy generátor felújítást kértem, otthagytam az autót és jó 20-40 km-rel több volt az km-órában, mint amikor otthagytam. Ez még hagyján, mert legalább számlát kapok, hogy aznap szervizben járt az autó. De pl garanciális javítások alkalmával semmit nem adnak. Ha letrafizzák az autómat, miközben pl "izzócsere miatti pórbaútra" kellett vinni az ég világon semmivel nem tudom bizonyítani, hogy nem is volt nálam az autó.

Így örülnék neki, ha adnának, de sajnos nem ezt tapasztalom.

2021. szept. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg egy szervizben készül:

-munkafelvételi lap, amin szerepel az autó átvétele(leltárilag) és a megrendelt munka(hozzávetőleges árajánlattal és határidővel)

-a munka elkészültével ez kiegészül a számlával (tartalmazza az elvégzett munkákat tételesen, vagy a ráfordított időt rezsióradíj szorzóval, továbbá a felhasznált alkatrészek/anyagok raktári bizonylatait, esetleg -kérésre- a használt alkarészeket berakják a csomagtartóba)

Mondom, ez az elmélet.

(már ha egy korrekt szervizről beszélünk)

2021. szept. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam speciel úgy történt hogy leadtam az autót lakatolni és a szerelő tini gyereke elvitte az autót hétvégi bulikázásra. Szóval vigyázni kell mit adsz oda ilyenkor.
2021. szept. 26. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!