Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a modernebb, jobb...

Melyik a modernebb, jobb formájú, áramvonalasabb (is) a kettő közül, ötös VW Polo vagy a vasaló Swift (2009-től illetve 2005-től, modellváltás 2010-ben)?

Figyelt kérdés

2021. szept. 14. 20:10
A kérdező szavazást indított:
Az 5. gen. Polo
A "vasaló" vagy "gombóc" Swift
9 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a szavazatokat. Mindenki csap egyet a hasára aztán beírja a Suzukit mert az a mi autónk?


VW Polo V (6R): 0.31Cw

Suzuki Swift: 0.4Cw


Kisebb = jobb, ez a légellenállás...


Egyébként is egy sokkal modernebb, jobb, kényelmesebb, drágább autó a Polo 6R.

2021. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyen magas lenne a Swift cw értéke? Én a Google által felkínált cw werte sammlung szerint úgy tudom, hogy a vasaló Swifte csak 0.33... Akkor téves adatot ad meg AZ a honlap. Ötös Póló értéke stimmel, annyi pont, mint a 2009-es Fiesta-e.
2021. szept. 15. 08:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Érdekes, mert a Polo első szélvédője hasonlóan meredek szögben áll, mint a vasaló Swifte. A hátsó szelvedojuk meg szinte függőleges. Különben a túlzottan döntött szelvedovel csak ellenkező hatást érnek el, íme az élő példa, bizonyíték: Mini és Mini Cooper, kb kocka Lada meredeksegu első szelvedovel mégis egy jó légellenállásu, áramvonalas forma, amelynek ugyanakkora a cég értéke, mint a Peugeot 207-ese! 0.32, ezt magyarázza ki valaki!
2021. szept. 15. 09:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, ezt maximum egy dizájner fogja tudni megmagyarázni neked - az áramvonalasság ezer és egy dologgal javítható, a szélvédő meredeksége csak egy a sok közül.
2021. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pedig a vasaló Swift modernebb forma, mint a maradi focwagen. Azok megrekedtek egy szintén, minden autójuk ugyanolyan unalmas...
2021. szept. 17. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!