Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Focus mk1 1.8 TDdi olajszint...

Focus mk1 1.8 TDdi olajszint növekedést mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert olvastam, hogy a dpf-el szerelt autóknál időnként megnövekszik az olajszint a regenerálás miatt. Ebben viszont nincs dpf.


Nem egyértelmű egyébként, de mintha egy picit nőtt volna a szint. 3500 kilóméter telt el az utolsó olajcsere óta. 90% autópálya.


A kocsi egyébként jó állapotban van, nincs szétrohadva, télen is pöccre indúl, relatív jól is húz. Igaz 90le és 200Nm. Ismerőstöl vettem, 13 évig nála volt, vigyáztak rá. Most van benne 350e km ebből 15 ezret én raktam bele az utóbbi 1 évben.


Fel szeretném újíttatni a motorját. Turbót és a porlasztócsúcsokat mindenféleképp gondoltam, ugyanis gázadásra füstöl. Fogyasztás 6,5 klímával 7 liter autópályán 130-as tempónál.



2021. szept. 17. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az gázolaj lesz, lemosódik a már kopott hengerfal, gyűgyűk mellett.
2021. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vagy csak simán elkoptak az olajlehúzó gyűrűk. Netán ez nem lehet?


Ismerősöm szívó benzines Audija kéket füstölt, fogyott is az olaj belőle. Mester szétszedte, hogy meggyűrűzze. A hengereknek semmi válla nem volt. Azóta ment vele 15e kilómétert, nem fogy az olaj.

2021. szept. 17. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nő az olajszint akkor egyértelmű hogy valami belefolyik.

Vagy hűtőfolyadék vagy gázolaj. Más nem lehet.

2021. szept. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen. Ezzel tisztában vagyok. És mivel a víz nem fogy az autóból, ezért csakis az üzemanyag lehet.
2021. szept. 18. 08:30
 5/5 anonim ***** válasza:

De ha gázolaj akkor azt lehet látni az olaj minőségén hogy fel van higulva.

Nekem ilyen teherautón volt ahol az adagoló nyomóelemnél nyomta bele a gázolajat és tele lett a karter vele.

EGy tömitést kellett bele tenni mert kimaradt gyárilag.

2021. szept. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!